11 Април 2026събота19:45 ч.

Санкциите убиват Европа

/ брой: 174

автор:Корнелия Нинова

visibility 1950

Корнелия Нинова


Санкциите срещу Русия убиват Европа. Време е европейските лидери да осъзнаят това. Огромните протести в Чехия са сигнална лампа. Вижте фактите без идеологеми. Въпреки санкциите, руският газ си намира пазари и “Газпром“ отчита рекордна печалба от 41,4 млрд. долара. 10 млрд. от тях превежда директно на Кремъл. Това е санкционираната страна.

А какво се случва в санкциониращите я: срив в икономиката, инфлация, непоносими цени, опасност от студена зима, социално недоволство и растящо напрежение. Санкциите не решават нито един от тези проблеми. Те само ги задълбочават. Решението е в дипломация, разговори, прекратяване на войната и възстановяване на отношенията.

Докато се нормализират отношенията обаче трябват спешни мерки. За нас най-важната, реална и изпълнима е таван на цените. Вижте какво прави социалистическото правителство в Испания, какво предприе социалистическото правителство в Португалия - поискаха, Европейската комисия им одобри и налагат таван на цените. Ето това ще направим веднага в следващия парламент и ние.

Участието на БСП в управлението е гаранция, че ще преминем по-леко през кризата.

 


Последвайте или харесайте в-к "ДУМА" във ФЕЙСБУК   --> ТУК <--

Споделяйте нашите публикации.

 

 

 

 

Израел хвърля сянка на сделката САЩ-Иран

автор:Дума

visibility 2355

/ брой: 67

Рюте: Някои в НАТО се провалиха на теста

автор:Дума

visibility 2553

/ брой: 67

КНДР тества ракети с касетъчни бомби

автор:Дума

visibility 1902

/ брой: 67

Накратко

автор:Дума

visibility 1851

/ брой: 67

Бомба със закъснител

автор:Александър Симов

visibility 2015

/ брой: 67

Просията стана основно занимание на бизнеса

автор:Евгени Гаврилов

visibility 2145

/ брой: 67

Да свалим частично санкциите срещу Русия

visibility 1921

/ брой: 67

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ