05 Юни 2025четвъртък10:54 ч.

АгроДУМА

С 14 000 декара са се увeличили лозята у нас за година

/ брой: 34

автор:Дума

visibility 3159

В страната ни са засадени над 600 000 дка лозя, а миналата година те са се увеличили с около 14 000 дка, не без помощта на Националната програма за подпомагане на лозаро-винарския сектор. Това съобщи министърът на земеделието Румен Порожанов по време на ритуалното зарязване на лозя във винарска изба край Свиленград. Той припомни, че бюджетът на програмата е 26-27 млн. евро за всяка година. "По идея на бранша сме включили мерки за застраховане на реколтата и инвестиции в предприятия до 600 000 евро. Това дава възможност да се направят подобрения в избите, включително с подмяна на бъчви и други съоръжения", каза още Румен Порожанов. 

Над 60 млн. литра е износът на вино, като е насочен основно за пазарите в ЕС, Китай, Русия, САЩ и др. Годишната консумация на вино в България е от 110 до 120 млн. литра, като това е статистика, която включва и домашно произведеното количество. 

Лагерът на Тръмп осъди ударите срещу Русия

автор:Дума

visibility 1043

/ брой: 99

Вилдерс напуска властта заради миграцията

автор:Дума

visibility 1050

/ брой: 99

"Грийнпийс" се подигра с с френския президент

автор:Дума

visibility 985

/ брой: 99

Накратко

автор:Дума

visibility 986

/ брой: 99

Това ли е Европа?

автор:Юри Михалков

visibility 1035

/ брой: 99

Напук на политиците

visibility 1042

/ брой: 99

Кога, къде, колко

автор:Дума

visibility 1162

/ брой: 99

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ