17 Септември 2025сряда15:58 ч.

Румен Радев: Кризата не може да бъде решена с полицейски репресии

автор:Дума

visibility 912

"В последните дни правителството предприе полицейски мерки срещу протестиращите граждани. В опитите си да избегне поемането на политическа отговорност, изпълнителната власт въвлича силите на реда в конфликт с хилядите протестиращи българи. Цената плащат онези, които настояват за законност, и редовите служители на реда". Това написа президентът Румен Радев във Фейсбук.

"Противопоставянето на частни охранители на граждани и журналисти издава природата на сегашната власт и е още един аргумент за гражданското недоволство срещу нея", посочва държавният глава.

"Готовността да се жертва гражданският мир в името на политическото оцеляване е безпрецедентен за българския преход акт на политическа ескалация. След месец на протести в цялата страна и зад граница е очевидно, че става въпрос не за моментно или ограничено по мащаб недоволство, а за масово отхвърляне на сегашната мафиотизирана система. Тя бе международно осветлена от световните медии. Кризата на българската демокрация не може да бъде решена, а само задълбочена с полицейски и репресивни мерки", категоричен е Радев.

"Оставката на кабинета и тази на главния прокурор са първите стъпки към завръщането на България в руслото на закона и към демократичните процедури, без които днешната остра криза не може да бъде решена.

Репресиите срещу несъгласните не могат да върнат доверието във властта", завършва публикацията на президента.

 

Депутати от БСП-ОЛ дариха кръв

автор:Дума

visibility 1

БСП- Обединена левица почете празника на София

автор:Дума

visibility 71

Атанас Зафиров оглавява Борда по водите

автор:Дума

visibility 540

/ брой: 173

Скандални разлики в цените от борсата до магазина

автор:Дума

visibility 502

/ брой: 173

Финансовото министерство пласира ДЦК за 300 млн. лева

автор:Дума

visibility 497

/ брой: 173

Бум в търсенето на екзотични валути

автор:Дума

visibility 408

/ брой: 173

Младите българи предпочитат да инвестират в акции, а не в имоти

автор:Дума

visibility 495

/ брой: 173

Израел удари Газа с цялата си мощ

автор:Дума

visibility 514

/ брой: 173

ЕК отлага 19-ия пакет санкции срещу Русия

автор:Дума

visibility 465

/ брой: 173

47% от македонците не одобряват поетия курс

автор:Дума

visibility 449

/ брой: 173

Накратко

автор:Дума

visibility 400

/ брой: 173

Банализмите на психодясното

автор:Александър Симов

visibility 464

/ брой: 173

За образованието

visibility 461

/ брой: 173

Слънчевото дете на българската поезия

visibility 469

/ брой: 173

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ