09 Август 2025събота17:22 ч.

Романа "Сами" от Кристина Коменчини представя издателство "Авиана"

автор:Дума

visibility 897

Две двойки се срещат на лунната светлина, на палубата на кораб и се влюбват... Двайсет и пет години по-късно те се разделят, кой знае къде или защо, без да има нужда от Луната. Сега те са четирима енергични възрастни, изпълнени със съжаление, тъжни моменти и радостни бръчки, объркани от цялата тази свобода.

"Винаги има момент, независимо дали е специална година или след безсмислено събитие, когато осъзнаваш, че си започнал да се криеш." Това се случва с Андреа и Марта, и с Лаура и Пиеро, които сега, невярващи, се примиряват със самотата. Техните истории проследяват начините, по които трябва да се изправим пред чувствата си. Яростта на тези, които бягат, спокойствието на онези, които остават, нереалната тишина на празните стаи, телевизионните сериали на дивана вечер, странното съучастие на големите деца, преоткриването на тялото, дългата времева рамка на мислите.

Известната италианска писателка, режисьорка и драматург Кристина Коменчини разказва в своя роман "Сами" всичко, което се случва, когато една брачна двойка е в криза: събирането на въпроси "защо" (или треската да бъдат изтрити), надпреварата към бъдещето (или култът към миналото), разочарованието, което се появява във всичко, сигурността, че нищо никога няма да заличи тази любовна история.

Авторката - дъщеря на знаменития режисьор Луиджи Коменчини, е и активен защитник на гражданските права и равенството на половете. Родена е на 8 май 1956 г. в Рим, Италия. Като актриса дебютира през 1969 г. във филма на баща си "Детство, призвание и първи преживявания на венецианеца Джакомо Казанова". През 1978 г. завършва факултета по икономика и търговия на Римския университет "Ла Сапиенца". През 1988 г. прави режисьорски дебют с филма "Зоопарк". Най-популярни и награждавани са филмите й "Звярът в сърцето" и "Когато нощта", заснети по едноименните й романи. През 2005 г. "Звярът в сърцето" получава няколко награди на филмовия фестивал във Венеция и номинация за "Оскар" за най-добър чуждестранен филм. Режисьорка и сценаристка е на филмите "Между нас, момичетата", "Латино любовник", "Най-добрият ден в живота ми", "Радостите на интимния живот", "Краят е известен" и други. Лауреат е на много литературни награди, сред които "Чезаре Павезе", "Бергамо" и "Кианти 2003".

Книгата "Сами" може да бъде купена от сайта на издателство "Авиана" (Бургас) www.avianabg.com.

Двойно обозначение на цените от днес

автор:Дума

visibility 1665

/ брой: 146

Среща Путин - Тръмп в близките дни

автор:Дума

visibility 1719

/ брой: 146

Влязоха в сила митата на САЩ

автор:Дума

visibility 1686

/ брой: 146

Додик свиква референдум, за да запази поста си

автор:Дума

visibility 1713

/ брой: 146

Накратко

автор:Дума

visibility 1651

/ брой: 146

БСП и шаманите

автор:Александър Симов

visibility 1730

/ брой: 146

Защо го допускаме?

автор:Барбара Пейчинова

visibility 1677

/ брой: 146

50 години по-късно светът пак е на кръстопът

автор:Кристиан Вигенин

visibility 1952

/ брой: 146

Сага за хуманоиди

автор:Олга Маркова

visibility 1736

/ брой: 146

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ