21 Февруари 2026събота20:53 ч.

Ралица Агайн изненадващо стана финансов надзорник

/ брой: 20

автор:Мила Христова

visibility 2000

С извънредна точка от дневния ред депутатите вчера попълниха с два нови члена Комисията за финансов надзор, като бившата депутатка от НДСВ Ралица Агайн стана зам.-шеф на контролния орган. Причина беше изтичането на мандатите на двама от членовете. За нов член на комисията беше определен Владимир Савов. Номинациите бяха направени от парламентарната трибуна от председателя на КФН Стоян Мавродиев, народните представители гласуваха и за двете кандидатури със 128 гласа "за", 9 - "против" и 7 - "въздържали се". След гласуването Агайн и Савов положиха клетва.
Налагат се по-високи изисквания в защитата на потребителите в застрахователната дейност и трябва да създадем такава среда, която да привлича инвестиции и в същото време да се защитят интересите на потребителите. Това обясни от трибуната в кратко слово пред депутатите Ралица Агайн. Практик съм в сферата на финансовите пазари и ще бъде предизвикателство за мен да приложа това, което съм научил в сферата на защитата на потребителите, на инвестициите и за подобряване на прозрачността във финансовата дейност, аргументира интереса си към материята Владимир Савов.
Заради изненадващото избиране на нови членове възникна недоволство в Коалиция за България. Имахме извънредна парламентарна група и там не беше казана нито дума за тази извънредна точка, каза Георги Кадиев. По думите му, отчетът на КФН все още не е приет в парламента, не е минал в комисията за бюджет и финанси. В този отчет ще направим оценка на дейността на комисията, допълни той. Заради изненадата 30 от всички 84 души от Коалиция за България подкрепиха кандидатурите. При гласуването 67 депутати от ГЕРБ, 30 от БСП, 29 от ДПС и 2 от "Атака" гласуваха за новото попълнение на КФН. Депутати от левицата коментираха, че първо е трябвало да се обсъди докладът по работата на комисията, а после да се попълва съставът й.

АЕЦ "Козлодуй" пропуснала ползи за 18 млн. лв. заради Шести блок

автор:Дума

visibility 2977

/ брой: 35

Основни храни поскъпнаха двойно

автор:Дума

visibility 4192

/ брой: 35

БНБ очаква устойчив икономически растеж

автор:Дума

visibility 3606

/ брой: 35

ЕК представи стратегия за Източна Европа

автор:Дума

visibility 3905

/ брой: 35

Владимир Путин: Санкциите на САЩ срещу Куба са неприемливи

автор:Дума

visibility 2610

/ брой: 35

Вашингтон е готов да удари Иран още в събота

автор:Дума

visibility 4387

/ брой: 35

Умнокрасивият чекист

автор:Александър Симов

visibility 4218

/ брой: 35

За служебните министри

автор:Чавдар Найденов

visibility 4097

/ брой: 35

Ние губим, те печелят

visibility 4547

/ брой: 35

Пазарна икономика - оправи държавата!

visibility 3225

/ брой: 35

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ