Путин посреща Ердоган в Москва
Турският президент Реджеп Ердоган пристига на посещение в Москва днес. Заедно с руския си колега Владимир Путин ще оглавят заседание на Съвета за сътрудничество на високо ниво между двете страни.
Една от темите на срещата ще бъде ситуацията в Сирия, предвижда се и подписване на редица документи за сътрудничество между Москва и Анкара.
Доставката на руските ракетни комплекси С-400 също ще бъде сред темите на разговорите. Припомняме, че миналата седмица от САЩ обявиха, че спират проекта за доставка на оборудване на самолетите F-35 за Турция заради сделката с Москва за ракетните комплекси.
Посещението в Русия е първо задгранично пътуване на Ердоган след местните избори в страната. Това ще бъде трета среща на двамата лидери за тази година. Първите две бяха на 23 януари в Москва и на 14 февруари в Сочи по време на четвъртото заседание на Астанинския формат за Сирия с участието и на Иран. Миналата година Владимир Путин и Реджеп Ердоган разговаряха общо 25 пъти на четири очи на двустранни или международни форуми.