20 Юли 2025неделя10:27 ч.

Промениха предупредителните знаци 18+ във филмите

/ брой: 232

автор:Дума

visibility 726

Парламентът прие на първо и второ четене промени в Закона за филмовата индустрия, с които се отстраняват несъответствия в текстовете. Навсякъде думата "лица" се заменя с "деца" в предупредителните надписи и знаци за вредно за тях съдържание, предвиждат измененията.
Целта на измененията е текстовете на Закона за филмовата индустрия да се синхронизират със Закона за закрила на детето, по смисъла на който "дете" е всяко физическо лице до навършването на 18 годишна възраст.
В мотивите се посочва още, че при правенето на филми се използват едновременно понятия "деца" и "лица" за едно и също нещо и тази неточност следва да бъде поправена и текстът да се синхронизира с дефинициите от Закона за закрила на детето и Конвенцията на ООН за правата на детето.
С решението се предвиждат увеличаване на финансирането на националното филмопроизводство, отделяне на подпомагането на фестивали и културни прояви в отделна схема, както и създаване на нови схеми за държавна помощ за производство на сериали и за възстановяване на разходи за производство на филми и сериали. Годишният размер на средствата по схемата за държавна помощ за производство на филми не може да бъде по-малък от сумата на средностатистическите бюджети за предходната година. За първи път сериалите ще бъдат субсидирани от държавата, но по отделна схема, която е в сила след информиране на Европейската комисия.

С 14% повече са банкрутите на фирми у нас

автор:Дума

visibility 7866

/ брой: 131

Чуждите инвестиции нарастват с 47 на сто

автор:Дума

visibility 7395

/ брой: 131

Сред първите в ЕС сме по поскъпване на имотите

автор:Дума

visibility 8902

/ брой: 131

Испания има полза от мигрантите

автор:Дума

visibility 8239

/ брой: 131

Украйна ще мобилизира и мъже над 60 години

автор:Дума

visibility 7835

/ брой: 131

Четири държави отказаха да купуват оръжие от САЩ

автор:Дума

visibility 7888

/ брой: 131

Накратко

автор:Дума

visibility 7778

/ брой: 131

Касапинът на протест

автор:Александър Симов

visibility 7923

/ брой: 131

Трагедията мигранти

автор:Таня Глухчева

visibility 8105

/ брой: 131

Силата на корените ни вдъхновява

автор:Ина Михайлова

visibility 8637

/ брой: 131

За какво ЕС ще изхарчи 2 трилиона евро... Евентуално

автор:Дума

visibility 8221

/ брой: 131

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ