09 Март 2026понеделник20:29 ч.

Предстои обединителен конгрес на пенсионерите

/ брой: 193

автор:Дума

visibility 295

"Предстои обединителен конгрес на всички пенсионерски съюзи в България. Апелираме до един да подкрепим тази чудесна идея, да загърбим нашите различия в името на спасяването на Майка България!". За това призовават военни и цивилни пенсионери в нарочен апел. Да се събудим от 30-годишния си сън, да пометем тези, които 30 години ни управляват и съсипаха държавата, се казва в документа, подписан от о.р. подп. Коста Костов, о.р. пилот I клас полк. Иван Петков, о.р. от флота подп. Зорка Вълчева, о.р. кап. I ранг Петър Краев, о.р. подп. Атанас Иванов и Игнат Раденков, бивш строител, Герой на социалистическия труд.  

"Нашето мило отечество загива пред очите ни. Половината от китните ни села са закрити, много от останалите са с 5-10 жители, стари и немощни хора. Некадърни управници съсипаха икономиката, лишиха българина от сигурен поминък. Всеки ден млади хора напускат страната за препитание в чужбина. Най-страховитата беда за тези 30 години е демографската катастрофа, за която нехаят президентът, премиерът, депутатите, МС. Всички наши богатства са дадени на концесии на чужди компании и държави за жълти стотинки. 30 години ни управлява престъпна клика, оплетена в зависимости с цялата съдебна система. Последното престъпление на властта е купуването на 8-те самолета Ф-16 от САЩ, продават се с ускорени темпове имоти на армията, готви се 35-годишна концесия на летище София. Не можем да допуснем това да продължава, трябва да изметем чумата, която съсипва държавата!", пише в апела. Групата призовава в Европа и у нас да се сформират комитети, които да организират желаещите да се притекат на помощ на България.

В края на март държавата може да блокира

автор:Дума

visibility 687

/ брой: 43

Парламентът заседава извънредно за горивата

автор:Дума

visibility 655

/ брой: 43

Приходната агенция с нов директор

автор:Дума

visibility 642

/ брой: 43

БВП нарасна с 3,1% през 2025 г.

автор:Дума

visibility 627

/ брой: 43

Словакия блокира военния заем за Киев

автор:Дума

visibility 638

/ брой: 43

Китай е котва на стабилността

visibility 643

/ брой: 43

Доналд Тръмп преговаря с Куба

автор:Дума

visibility 655

/ брой: 43

Страшно дежа вю

автор:Александър Симов

visibility 654

/ брой: 43

Петилетка

visibility 557

/ брой: 43

Заплатите стават явни

visibility 618

/ брой: 43

Не на барута, да на знанието!

автор:Велиана Христова

visibility 732

/ брой: 43

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ