17 Юли 2025четвъртък03:15 ч.

"Пежо" и "Фиат" преговарят за сливане

/ брой: 209

автор:Дума

visibility 627

Италианско-американската автомобилостроителна компания "Фиат Крайслер" (Fiat Chrysler) потвърди тази сутрин, че преговаря за сливане с френската автомобилна група Пе Ес А (PSA), която е собственик на "Пежо", предадоха световните агенции. 

От концерна "Пежо Ситроен" също обявиха официално, че се водят разговори за създаването на световен гигант. Ако сделката стане факт, новото обединение би се оценявало на близо 50 милиарда долара и ще бъде четвъртата по големина компания в сектора след "Фолксваген" (Volkswagen), "Рено-Нисан" (Renault-Nissan) и "Тойота" (Tоyota).

Няколко месеца след неуспешния опит да се слее с "Рено" "Фиат-Крайслер" започна дискусии за обединяване с друга френската група - "Пе Ес А", за да създаде четвъртата по големина компания в сектора, отбелязва АФП. След информации в медиите от вторник вечерта, че се водят такива преговори, двете групи потвърдиха вчера сутринта, че обсъждат сливане. Президентът на Пе Ес А Карлос Таварес вероятно ще стане генерален директор на новата група, чийто надзорен съвет се очаква да бъде оглавен от шефа на "Фиат Крайслер" Джон Елкан, наследника на династията Аниели.

Тръмп плаши Русия с "тежки мита"

автор:Дума

visibility 385

/ брой: 129

Лавров се срещна със Си Дзинпин

автор:Дума

visibility 379

/ брой: 129

Разследват евродепутат, за когото Аушвиц е "фейк"

автор:Дума

visibility 399

/ брой: 129

Символ

автор:Александър Симов

visibility 389

/ брой: 129

Приключи ли терапията

автор:Евгени Гаврилов

visibility 382

/ брой: 129

Епични провали

visibility 394

/ брой: 129

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ