17 Ноември 2025понеделник09:51 ч.

Петима са кандидатите за председател на БСП

автор:Дума

visibility 2340

Петима са кандидатите, които отговарят на условията, за да се явят на изборите за председател на БСП. Това стана ясно на днешния брифинг на Централната комисия по провеждане на избора. Вътрешнопартийният избор ще е на 12 септември, а да гласуват имат право всички членове на партията.

До 5 август получихме решенията от всички проведени конференция на общински и районни структури в цялата страна. От тези конференции бяха предложени 55 кандидати за председател на БСП. Най-много номинации в процедурата е получила Корнелия Нинова - с 285 предложения, Кирил Добрев - 144,  Калоян Паргов - 63, Красимир Янков - 55,Драгомир Стойнев - 40, Костадин Паскалев - 36, Валери Жаблянов - 34, Крум Зарков - 34, Янаки Стоилов - 23. Останалите са получили под 20 номинации, обяви председателят на Централната комисия по провеждане на избора Емил Войнов.  Той уточни, че крайният срок за подаване на декларации от кандидатите за председател е изтекъл на 6 август.

7 кандидати подадоха своите декларации за председател на БСП. Бяха проверени всички кандидати за наличие на партиен стаж - изискване на Устава на БСП. Оказа се, че от седемте кандидати петима отговарят на изискванията за наличие за партиен стаж и стаж в националните органи на БСП. Днес, с решение на Централната комисия по провеждане на избора, следните кандидати бяха регистрирани: Валери Жаблянов, Георги Тодоров, Кирил Добрев, Корнелия Нинова и Красимир Янков, обяви Войнов.

Той подчерта, че за кандидатите предизборната кампания започва на 13 август и ще продължи до 10 септември. На 12 септември те ще се явят на пряк избор пред всички членове на БСП. На 10 август ще бъде теглен жребий за реда на представяне на кандидатите във вестник „ДУМА“ и БСТВ.

Вяра Емилова,  секретар на ИБ на БСП и секретар на ЦКПИ, обяви, че съгласно правилата на ЦКПИ и нейните решения, се провежда информационна кампания за прекия избор - предвидено е да бъдат изработени 3 клипа, един от които вече се разпространява,  а вторият – от понеделник. Тя обясни още, че според правилата ще бъде изготвен общ плакат и брошура на всички кандидати. Това се очаква в следващата седмица. Всяка една от тези брошури трябва да достигне до членовете на партията, за да могат да се информират достатъчно добре за прекия избор.

Кабинетът одобри бюджета за 2026 г.

автор:Дума

visibility 20687

/ брой: 214

Тежките ремонти на магистралите приключват

автор:Дума

visibility 18259

/ брой: 214

България с най-голям спад на производството

автор:Дума

visibility 18287

/ брой: 214

Не се презапасявайте с гориво

автор:Дума

visibility 16990

/ брой: 214

Планираният бюджет на ЕС е най-големият

автор:Дума

visibility 18050

/ брой: 214

Безредици в мигрантски център до България

автор:Дума

visibility 20299

/ брой: 214

Киев удари със своя далекобойна ракета

автор:Дума

visibility 18222

/ брой: 214

Накратко

автор:Дума

visibility 14239

/ брой: 214

Град като паркинг

автор:Александър Симов

visibility 11106

/ брой: 214

У нас все парите са важни

автор:Таня Глухчева

visibility 19064

/ брой: 214

Има правен вакуум за сградната инсталация при парното

visibility 19906

/ брой: 214

Казахстан - пример за традиция и отвореност към света

автор:Дума

visibility 17141

/ брой: 214

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ