02 Март 2026понеделник21:00 ч.

Откриха 40 кг пластмаса в стомаха на мъртъв кит

автор:Дума

visibility 1346

Над 40 килограма пластмаса бяха открити в стомаха на мъртъв кит, съобщи БиБиСи. Мъртвият гигант е бил изхвърлен от морето на бряг във Филипините.
От стомаха на кита са били извадени общо 40 килограма пластмасови опаковки, като по-голямата част са били пазарски торби. Имало е и голям брой опаковки от различни продукти.
Не бях подготвен за количеството пластмаса, която намерихме. Беше толкова много, че беше започнала да се калцифицира, коментира един от изследователите, проучили тялото на кита.
Използването на еднократна пластмаса и пликове е сериозен проблем в страни от Югоизточна Азия, включително Филипините.
Пет азиатски държави – Китай, Индонезия, Филипините, Виетнам и Тайланд, са отговорни за 60% от пластмасовите отпадъци, които биват изхвърляни в океаните, сочи екооценка от 2015 г.
Миналия юни кит почина в Тайланд, след като погълнал 80 найлонови пликове.

Въоръжени от САЩ опитаха да "проникнат"

автор:Дума

visibility 9870

/ брой: 40

Сръбският "Лидл" купува млякото на фермерите

автор:Дума

visibility 9890

/ брой: 40

Китай призова Германия към споделено бъдеще

автор:Дума

visibility 9715

/ брой: 40

Благословени с беззаконие

автор:Ина Михайлова

visibility 5155

/ брой: 40

За "борбата с мафията"

visibility 10081

/ брой: 40

Куба не се предава

автор:Таня Глухчева

visibility 10399

/ брой: 40

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ