20 Февруари 2026петък01:48 ч.

Осъдиха "Шейново" за разменените бебета

Майката, която е сигнализирала за случая спечели иск за 100 000 лева

/ брой: 43

автор:Дума

visibility 2167

Софийският градски съд осъди АГ-болница "Шейново" в София за 100 000 лева заради разменените през 2022 г. бебета. Парите са за майката, която е подала сигнала за разменените бебета. Семейството заведе иск срещу лечебното заведение за претърпени неимуществени вреди. Той беше в размер на 300 000 лв. Съдът е преценил, че семейството следва да бъде обезщетено с 100 000 лв.
Болница "Шейново" отказа да обезщети засегнатите доброволно. Юристите й се опитаха да прокарат и версията, че бебета са разменени извън здравното заведение.
Първото заседание в съда по делото за обезщетението, което бе поискано за майката, бащата, по-голямото им дете и дядото на размененото дете, бе в началото на октомври. Тогава адвокатът на семейството Стоян Стойков каза, че сред свидетелите липсвала акушерка, която е била на смяна в деня на раждането на двете деца и напуснала работа два дни по-късно.
Другата майка - Севда Михайлова, също е подала иск в размер на 300 000 лв., неин адвокат е Тодор Мангъров. Делото все още не е приключило, а следващото заседание е насрочено за 28 март.
За скандалния случай стана ясно в края на 2022 г., а в началото на миналата година децата бяха върнати на биологичните им родители. До извънсъдебното решение на проблема се стигна след разговори между адвокатите на двете страни.
Досъдебното производство по случая бе спряно в началото на октомври, съобщиха тогава от Софийската районна прокуратура.
"След детайлно запознаване на наблюдаващия прокурор със събраните в хода на разследването данни, производството е спряно, тъй като не е установен по безспорен и категоричен начин извършителят", се казваше в съобщението на прокуратурата.

Парламентът изслушва енергийни шефове за авариите в АЕЦ "Козлодуй"

автор:Дума

visibility 865

/ брой: 34

Експерт: Само 20% от българите си позволяват истинско сирене

автор:Дума

visibility 850

/ брой: 34

Кристин Лагард напуска предсрочно ЕЦБ

автор:Дума

visibility 908

/ брой: 34

Румен Спецов: Няма риск страната да остане без горива

автор:Дума

visibility 983

/ брой: 34

Ватиканът отхвърли поканата на Тръмп

автор:Дума

visibility 943

/ брой: 34

Мерц изключи Германия да има ядрени оръжия

автор:Дума

visibility 800

/ брой: 34

Лондон арестува 1000 педофили месечно

автор:Дума

visibility 872

/ брой: 34

Морален компас за държавност

visibility 1061

/ брой: 34

Прощавай, Дяконе!

visibility 1184

/ брой: 34

Мълчанието на рамкирания светец

visibility 891

/ брой: 34

Барелеф на Димчо Михалевски на Маказа! Той го заслужава

visibility 791

/ брой: 34

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ