31 Юли 2025четвъртък03:13 ч.

Опозицията води на изборите в Ирак

автор:Дума

visibility 377

Неочаквана победа на опозицията на изборите в Ирак отчитат световните агенции. Според първоначалните официални резултати, при преброени над половината от гласовете, начело е Муктада Садр, съобщи тази нощ Независимата избирателна комисия, цитирана от БНР./Снимка БГНЕС/
Това означава изненадващо завръщане на сцената за шиитския духовник националист, който през 2004-а г. водеше милиции, сражавали се с коалиционните сили, сред тях български и полски военнослужещи в Кербала.
Друг опозиционен блок - на подкрепяния от Техеран Хади ал Амири, също ръководил шиитски милиции, е на втора позиция.
Премиерът Хайдер ал Абади изглежда остава на трето място. Излиза, че той е отстъпил във всички провинции с изключение на Ниневия, където главният град е Мосул, превзет от "Ислямска държава" миналата година.
Резултатите обаче могат и да се променят, тъй като все още не са отчетени бюлетините на близо 700 000 души от силите за сигурност, и на близо един милион иракчани в чужбина.

Палестинската автономия готова да поеме Газа

автор:Дума

visibility 745

/ брой: 139

Москва: Ултиматумите са крачка към война

автор:Дума

visibility 746

/ брой: 139

Китай стимулира раждаемостта

автор:Дума

visibility 694

/ брой: 139

Накратко

автор:Дума

visibility 680

/ брой: 139

Достойнство vs позор

автор:Кристиан Вигенин

visibility 742

/ брой: 139

Подпалвачът терорист

visibility 714

/ брой: 139

Лобисти на чужди интереси

автор:Дума

visibility 748

/ брой: 139

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ