16 Юли 2025сряда17:42 ч.

Охранителите на склада с машините за гласуване са проверени

автор:Дума

visibility 980

"Машините за гласуване се съхраняват в склад, охраняван от жандармерия и достъпът до помещението се контролира. Периодично се подават списъци с лица, които биха имали достъп до склада, те се проучват и едва след като бъде потвърдена тяхната надеждност, са допускани до помещението". Това заяви пред БНР главен комисар Николай Хаджиев, директор на Главна дирекция "Национална полиция" (ГДНП), във връзка с изказвани от политици съмнения, че сред охранителите на складовото помещение с машините за гласуване на предстоящите избори има и лица с криминални досиета.

Представители на МВР, ЦИК и фирмата, която доставя машините, са в непрекъсната комуникация, обясни директорът на ГДНП.

Към момента не са постъпвали в МВР сигнали за подготвяни престъпления срещу изборните права на гражданите, съобщи главен комисар Хаджиев. 

"От 8 март ще започне да функционира денонощна телефонна линия и имейл за подаване на такива сигнали. Те ще бъдат публикувани на страницата на министерството. Тези сигнали ще бъдат обработвани в пряка координация с прокуратурата и под неин надзор. Ако се съберат годни доказателства за предоставяне на прокуратурата, това ще бъде направено. МВР започна с подготовката на предстоящите избори още в началото на януари", обяви той.

МВР има и свой апарат за придобиване на информация и наблюдава контингент от лица, които са активни по време на избори, заяви директорът на ГДНП.

Над 5500 служители на МВР са се ваксинирали до момента, съобщи още главен комисар Николай Хаджиев и уточни, че всички извънредни дейности на служители на МВР, свързани с охрана на подвижни секции и на нормални избирателни секции, са обезпечени. Полагането на извънреден труд се заплаща, увери той.

Тръмп плаши Русия с "тежки мита"

автор:Дума

visibility 385

/ брой: 129

Лавров се срещна със Си Дзинпин

автор:Дума

visibility 379

/ брой: 129

Разследват евродепутат, за когото Аушвиц е "фейк"

автор:Дума

visibility 399

/ брой: 129

Символ

автор:Александър Симов

visibility 389

/ брой: 129

Приключи ли терапията

автор:Евгени Гаврилов

visibility 382

/ брой: 129

Епични провали

visibility 394

/ брой: 129

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ