26 Февруари 2026четвъртък13:47 ч.

Общинари сигнализират за злоупотреби в управлението на гробищата в София

/ брой: 87

автор:Деси Велева

visibility 3649

Деси ВЕЛЕВА


Заради нарушения и злоупотреби при управляването на общинското предприятие "Гробищни паркове" група общински съветници искат създаването на временна комисия, която да направи проверка на дейността му. Съветници от БСП, ВМРО и "Демократична България" са внесли доклад, в който настояват да се анализира спешно работата на предприятието. В документа се алармира, че периодично в Столичната община и в СОС постъпват сигнали и оплаквания от граждани за нередности и нарушения както от служители на "Гробищни паркове", така и от директора и зам.-директори на предприятието. От самата администрация на общината са извършвали множество проверки и след тях се е стигало до уволнения, както и до промени в нормативни актове. 

От февруари тази година досега са направени още няколко проверки, но резултатите не са известни. Според общински съветници на изпращани сигнали за нередности директорът често отговарял формално, без да изяснява какво всъщност се случва. Липсва и отчетност и комуникация, а самите гробищни паркове са неподдържани, обобщават общинарите. 

Те сигнализират още, че новото разширение на Централните гробища е нерегулирано, без проектирана или изградена инфраструктура и с лошо организирана транспортна комуникация. Не е ясно и по какви процедури се извършва разширението, от кой изпълнител и за колко пари, тъй като няма проведена обществена поръчка. 

"Ограничена е възможността общинският съвет да осъществява реален контрол по управлението на гробищата", пишат общинските съветници в доклада си. 

Нов регламент за търговията с птиче месо влиза в сила на 9 март

автор:Дума

visibility 32

/ брой: 39

България с амбиция да стане трасе за американски газ към Украйна

автор:Дума

visibility 24

/ брой: 39

Пристигна първият от 6 кораба с аржентински слънчоглед

автор:Дума

visibility 24

/ брой: 39

С над 70 на сто намаляха руските туристи в България

автор:Дума

visibility 25

/ брой: 39

Крои се диверсия срещу "Турски поток"

автор:Дума

visibility 27

/ брой: 39

Германия се отказва от „зелено“ отопление

автор:Дума

visibility 26

/ брой: 39

Марица залива Източна Гърция

автор:Дума

visibility 17

/ брой: 39

Накратко

автор:Дума

visibility 19

/ брой: 39

Ще видите вие!

автор:Александър Симов

visibility 23

/ брой: 39

Изкривени представи

автор:Таня Глухчева

visibility 26

/ брой: 39

Капиталовият парадокс на България

автор:Гарабед Минасян

visibility 27

/ брой: 39

Концесиониране по терлици

автор:Ваня Григорова

visibility 25

/ брой: 39

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ