04 Юни 2023неделя10:08 ч.

ВРЕМЕТО:

Днес още преди обяд над северозападната половина от страната, а след обяд и до полунощ и в югоизточната, ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност и на много места, ще има краткотрайни, интензивни валежи, придружени с гръмотевици. Ще има градушки. По-малка е вероятността за валежи по Черноморието и в крайните югоизточни райони. Дневните температури слабо ще се понижат и максималните ще са между 22 и 27 градуса, в София - около 22. Днес още преди обяд над северозападната половина от страната, а след обяд и до полунощ и в югоизточната, ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност и на много места, ще има краткотрайни, интензивни валежи, придружени с гръмотевици. Ще има градушки. По-малка е вероятността за валежи по Черноморието и в крайните югоизточни райони. Дневните температури слабо ще се понижат и максималните ще са между 22 и 27 градуса, в София - около 22.

Снимка Театър "Весел"

"Нарисувай ми човек" на фестивала "Лято, кукли и приятели"

/ брой: 153

автор:Дума

visibility 109

Международният театрален фестивал "Лято, кукли и приятели", организиран от театър "Весел", продължава на 13 август в 11 ч. на сцена "Арт лято" до ХГ "Борис Денев" в парка "Асеневци" във Велико Търново. Почитателите на кукленото театрално изкуство ще участват в спектакъла "Нарисувай ми човек". Представлението е от репертоара на Центъра за изкуства "За Родопите" - Бостина, България. "Точка, точка, запетайка... Ей го нашето човече - нарисувано е вече!" - това е отправната точка на художника, под чиято четка изникват различни образи. Той рисува пред публиката и провокира децата да превръщат една картина в друга. Спектакълът развива естетическия усет и креативността на публиката. Постановката на визуалния спектакъл за деца е на Петър Тодоров, а сценографията и куклите - на Ханна Шварц. Музиката е на Милен Апостолов, в ролята на художника се превъплащава Десислава Минчева. 

Международният театрален фестивал "Лято, кукли и приятели", организиран от Куклен театър "Весел", се реализира с финансовата подкрепа на община Велико Търново. Форумът е част от календара на културните събития на общината. Входът е свободен!

 


Последвайте или харесайте в-к "ДУМА" във ФЕЙСБУК   --> ТУК <--

Споделяйте нашите публикации.

 

 

 

 

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ