22 Юли 2025вторник22:02 ч.

Надзирателите подготвят нов протест

автор:Дума

visibility 1279

Надзирателите в затворите подготвят нов протест. Най-вероятно те ще излязат на улицата в понеделник, 29 януари, когато е професионалният им празник.
Без успех е приключила срещата днес между правосъдния министър Цецка Цачева и синдикатите на служителите в затворите. По информация на БНР ръководството на двата синдиката на надзирателите - Управителните съвети на Синдиката на служителите в затворите и Синдикат "Охрана", провеждат съвместно заседание, на което обсъждат евентуални протестни действия.
Служителите в затворите настояват за 20% увеличение на заплатите и за откриване на повече работни места в системата. Досега надзирателите са получили 5% увеличение.
Срещата с правосъдния министър Цецка Цачева беше поискана от Синдиката на надзирателите. Синдикатите искаха информация за развитието около исканията им за увеличаване на заплатите и повече щатни бройки.

 

Фалшиви сайтове продават скъпи винетки

автор:Дума

visibility 1492

/ брой: 133

Пожари в Киев след руски удар

автор:Дума

visibility 1180

/ брой: 133

Гореща вълна в Европа

автор:Дума

visibility 1522

/ брой: 133

Управляващите в Токио вече нямат мнозинство

автор:Дума

visibility 1690

/ брой: 133

Накратко

автор:Дума

visibility 1390

/ брой: 133

Съчувствие

автор:Таня Глухчева

visibility 1413

/ брой: 133

В разрез със закона

visibility 1604

/ брой: 133

Нужни са промени

visibility 1123

/ брой: 133

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ