18 Юли 2025петък01:57 ч.

Много смях с майсторите на карикатурата

/ брой: 73

автор:Дума

visibility 2669

Няколко дни остават да се посмеем с творбите от 49-ата Национална изложба на карикатурата в зала 2А на СБХ на ул. "Шипка" 6 в столицата. Българските художници, работещи в областта на различните жанрове на карикатурата, имат своя ежегоден форум, посрещан винаги с много голям интерес от публиката и медиите. Националната изложба на карикатурата има за цел да стимулира развитието на изкуството на карикатурата в България и да допринася за популяризирането на творчеството на българските карикатуристи в страната и в чужбина, където те получават признание и награди.
В изложбата виждаме политически карикатури, сатирични рисунки, графични и живописни произведения в жанра на карикатурата. Селекционно жури избира произведенията в изложбата между постъпилите кандидатури от автори от различни поколения. И тази година неизменно участват доайените Генчо Симеонов и Иван Веселинов, както и произведения на ненадминатия Милко Диков (1930-2023), напуснал "полесражението" в периода между предишната и настоящата изложба на българските карикатуристи.

Средствата по ПВУ за саниране са спасени

автор:Дума

visibility 746

/ брой: 130

Словакия пак блокира санкции срещу Русия

автор:Дума

visibility 812

/ брой: 130

Джорджеску остава под съдебен контрол

автор:Дума

visibility 740

/ брой: 130

Париж отменя два официални празника

автор:Дума

visibility 801

/ брой: 130

Пекин стопля отношенията с Брюксел

автор:Дума

visibility 716

/ брой: 130

Възможности

автор:Александър Симов

visibility 780

/ брой: 130

Ах, леглото

автор:Аида Паникян

visibility 781

/ брой: 130

Пълен батак при хранилището за ядрени отпадъци

visibility 753

/ брой: 130

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ