18 Септември 2024сряда15:27 ч.

ВРЕМЕТО:

Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево. Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево.

Млади лекари недоволстват от нова наредба за специализациите

/ брой: 110

автор:Дума

visibility 34

Започването на специализация на младите лекари в момента е много по-трудно, отколкото според предишни нормативни документи. Причината е в недостатъците на Наредба 1 на МЗ от 22 януари т.г. Това стана ясно по време на дискусия на тема "Имат ли бъдеще младите лекари в България", организирана от д-р Любомир Паунов и Десислава Йорданова, членове на националното ръководство на Младежкото обединение в БСП. На дискусията, която се проведе в Пловдив, присъстваха д-р Емил Райнов, зам.-председател на комисията по здравеопазване в НС, и членовете й Георги Търновалийски и Георги Гьоков, както и представители на ръководството на Медицинския университет в Пловдив и на комисията по здравеопазване към общинския съвет в града. Младите медици споделиха, че свободни места за специализация има в болниците, но се налага те сами да финансират специализацията на младите лекари. Поставен бе въпросът и студентите да могат пълноправно да подписват клинични пътеки, свързани с болничното лечение.
Една от идеите, повдигната за обсъждане, бе общините да поемат заплащането на специализантите в местните общински болници, за да бъде избегнат отливът на млади специалисти. В Наредба 1 няма и дума за специализантите по стоматология, недоволстват младите медици. Според тях необходимо е да бъде приет правилник за прилагане на наредбата, тъй като тя сега може да се тълкува нееднозначно в голяма част от текстовете.
 Народните представители се ангажираха всички предложения на студентите да достигнат чрез тях до съответните институции и заедно да намерят най-правилните решения, които да дадат стимул на младите лекари да останат в България.
 

Токът в Южна Европа - до пет пъти по-скъп

автор:Дума

visibility 367

/ брой: 178

Фон дер Лайен ни даде постен и скромен ресор

автор:Дума

visibility 381

/ брой: 178

Единайсет жени в новата Еврокомисия

автор:Дума

visibility 379

/ брой: 178

Атина иска европейско решение за мигрантите

автор:Дума

visibility 375

/ брой: 178

Накратко

автор:Дума

visibility 296

/ брой: 178

Ще се примири ли ЕП?

автор:Кристиан Вигенин

visibility 378

/ брой: 178

Светът по ръба на глобална и ядрена война

автор:Юри Михалков

visibility 364

/ брой: 178

Такса смет или национална криза с боклука?

автор:Барбара Пейчинова

visibility 365

/ брой: 178

Неуредици

автор:Барбара Пейчинова

visibility 381

/ брой: 178

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ