05 Юни 2025четвъртък10:50 ч.

Мистериите около "Сбогом, мамо" продължават

/ брой: 276

автор:Дума

visibility 357

Скандалът около филма на българката Мишел Бонев "Сбогом, мамо" не стихва както у нас, така и в Италия. Актрисата, която е и режисьорка на продукцията, коментира в интервю за БиТиВи, че никога не е вярвала, че ще стане "такъв скандал за нещо хубаво, което се е случило. Инвестирах 3 милиона евро собствени пари. Компанията ми е платила всичко и всичко е документирано", твърди тя. Министърът на културата Вежди Рашидов обясни, че е бил поканен от организаторите на филмовия фестивал и че българските данъкоплатци не са платили нищо за пътуването.
Имало неясноти около това с какво точно се занимава фирмата на Бонев. Освен това се твърди, че дебютният филм на българката "Сбогом, мамо" не е бил включван в конкурсната програма на кинофестивала във Венеция.
Италианският министър на културата Сандро Бонди опровергал изнесените обвинения, че е дал изфабрикувана награда на Мишел Бонев. Той казал, че тази измислена история е част от жестока медийна кампания срещу него, съобщи БНР. Според "Кориере дела сера" скандалът с Бонди и Бонев е поредната нападка срещу министъра на културата в момент, когато позициите му са отслабени, както и срещу цялото правителство.
В студиото на "Тази сутрин" вчера кинокритичката Антония Ковачева - членка на художествената комисия в НФЦ, коментира, че "Сбогом, мамо" нито е получил необходимите точки да бъде финансиран, нито тези, необходими за предложение за финансиране. По думите й директорът на НФЦ Александър Донев е поел лична отговорност за отпуснатите средства. Ковачева допълни, че решението му е допустимо, ако България участва с малко пари и се прикачи към такъв проект, защото най-малкото ще има заетост на български актьори. Александър Донев ще гостува днес сутринта в БиТиВи.

 

Лагерът на Тръмп осъди ударите срещу Русия

автор:Дума

visibility 1042

/ брой: 99

Вилдерс напуска властта заради миграцията

автор:Дума

visibility 1048

/ брой: 99

"Грийнпийс" се подигра с с френския президент

автор:Дума

visibility 984

/ брой: 99

Накратко

автор:Дума

visibility 985

/ брой: 99

Това ли е Европа?

автор:Юри Михалков

visibility 1034

/ брой: 99

Напук на политиците

visibility 1036

/ брой: 99

Кога, къде, колко

автор:Дума

visibility 1157

/ брой: 99

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ