16 Април 2026четвъртък01:13 ч.

Владимир Георгиев:

Мирът е сред основните приоритети за левицата

/ брой: 52

автор:Дума

visibility 258

“БСП единствена повдига темата за мира. Ние искаме да се гарантира сигурността на нашата страна, но не и да плащаме чужди войни”, заяви водачът на листата на "БСП-ОБЕДИНЕНА ЛЕВИЦА" в София област и зам.-председател на ПГ на социалистите Владимир Георгиев в тв ефир.
"С удължителния бюджет дадохме глътка въздух на общините. Изключително важно беше, че се приеха голяма част от предложенията на Националното сдружение на общините в Република България, на които ние сме съвносители", подчерта той. Георгиев уточни, че законодателните промени дават възможност на кметове да изразходват повече от една дванадесета от предходния бюджет, ако са реализирали допълнителни приходи. Така общините ще могат по-добре да планират дейностите си през годината, защото строителният сезон чука на вратата, посочи той.
Георгиев изрази надежда, че в следващия парламент темата за съдебната реформа и избор на нов състав на Висшия съдебен съвет ще намери развитие. Ние ще сме сред формациите сили, които ще работят за това, уточни той.
“Една от основните ни задачи в предизборната кампания е да дадем предположения за нормализиране на цените не само на електроенергията и на горивата, но и на хранителните продукти. Виждаме, че като цяло всички цени нараснаха, но към настоящия момент това не се контролира по някакъв начин", категоричен е Георгиев.
"БСП първа от всички партии даде знак за промяна - първо с избора на Крум Зарков за председател и сега с обновени листи. Ние чухме не само какво ни казаха площадите, но и това, какво очакват от нас нашите партийни членове и симпатизанти", коментира Георгиев.
По време на предизборната кампания левицата ще постави на обсъждане темите за ролята на държавата в икономиката, трудовите права и нуждите на малките населени места. Убеден съм, че когато чуят нашите послания, много хора ще се оприличат със социалистическата идея, коментира Георгиев.

Дизелът вече мина границата от 2 евро

автор:Дума

visibility 706

/ брой: 68

Дизелът вече мина границата от 2 евро

автор:Дума

visibility 677

/ брой: 68

Годишната инфлация през март стигна 4,1%

автор:Дума

visibility 640

/ брой: 68

Връщат ваучери вместо пари при провалена почивка

автор:Дума

visibility 667

/ брой: 68

Петер Мадяр: Няма да се откажем от руския петрол

автор:Дума

visibility 738

/ брой: 68

Тръмп се закани и на папата

автор:Дума

visibility 757

/ брой: 68

Словения обмисля да напусне НАТО

автор:Дума

visibility 672

/ брой: 68

Предел

автор:Таня Джаджева

visibility 673

/ брой: 68

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ