20 Юли 2025неделя00:10 ч.

Миньорите освиркаха Теменужка Петкова

автор:Дума

visibility 199

Министър Теменужка Петкова бе освиркана от протестиращите миньори, които завършиха днешния си протест под прозорците на Министерството на енергетиката. Петкова излезе пред сградата, но не за да разговаря с миньорите, а за да брифира медиите какво е дискутирала със синдикатите вътре. Миньорите я посрещнаха с освиркване и викове, имаше и кратък сблъсък с полицията. Един от протестиращите се опита да остави чувал с въглища пред министерството, но униформените го спряха.
Самата Петкова не даде никакви заявки, че ще изпълни исканията на миньорите за по-високи цени на въглищата. Обясни, че това би се отразило неблагоприятно на централите от Маришкия басейн. Въпреки това тя планира да посети мини "Марица Изток", за да се запознае с "реалната ситуация".
Петкова разясни пред журналистите, че в предприятието всичко е наред. „Искам само да отбележа, че мините са на положителен финансов резултат – 7 млн. лева. Увеличени са приходите им спрямо 2016 г. с 56 млн. лева. Колегите получават редовно своите трудови възнаграждения, своите социални добавки. Климатът е добър”, каза министърът.
Припомняме, че миньорските синдикати поискаха плавно покачване на цената на въглищата първо с 1 лев, а след октомври - с още един.
 

С 14% повече са банкрутите на фирми у нас

автор:Дума

visibility 6905

/ брой: 131

Чуждите инвестиции нарастват с 47 на сто

автор:Дума

visibility 6543

/ брой: 131

Сред първите в ЕС сме по поскъпване на имотите

автор:Дума

visibility 7839

/ брой: 131

Испания има полза от мигрантите

автор:Дума

visibility 7290

/ брой: 131

Украйна ще мобилизира и мъже над 60 години

автор:Дума

visibility 6965

/ брой: 131

Четири държави отказаха да купуват оръжие от САЩ

автор:Дума

visibility 6995

/ брой: 131

Накратко

автор:Дума

visibility 6784

/ брой: 131

Касапинът на протест

автор:Александър Симов

visibility 6982

/ брой: 131

Трагедията мигранти

автор:Таня Глухчева

visibility 7166

/ брой: 131

Силата на корените ни вдъхновява

автор:Ина Михайлова

visibility 7660

/ брой: 131

За какво ЕС ще изхарчи 2 трилиона евро... Евентуално

автор:Дума

visibility 7251

/ брой: 131

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ