29 Март 2024петък10:51 ч.

Лудогорец с рекорд в първенството

/ брой: 208

visibility 545

Лудогорец продължи наказателната си акция в efbet Лига, записвайки седма поредна победа – 2:0 като гост над Царско село. Освен това „орлите“ оформиха осем мача поред без допуснат гол в елита, което е рекорд, а и сред най-добрите постижения в родния футбол. Това е седма поредна шампионатна победа за разградчани, които единствени нямат загуба тази кампания.

Наставникът на гостите Станислав Генчев очаквано излезе с резервите. От игралите срещу Еспаньол (0:1), започнаха само четирима – Пламен Илиев, Антон Недялков, Абел Анисе и Мавис Чибота. Дебют в родния елит направи израелският ляв бек Талеб Тауата.

Лудогорец можеше да поведе още във 2-ата минута, когато Реян Даскалов за малко не си отбеляза автогол. Вратарят Пласид изби, а при добавката Шверчок не уцели вратата. Царско село отговори чрез хубав удар на Антон Карачанаков, който обаче не намери целта. В 10-ата минута Жоржиньо проби отдясно и подаде за Чибота. Конгоанецът би от движение, но в аут. В 20-ата минута Жоржиньо отново бе деен отдясно, той подаде за Чибота, който свали към Тауата. Израелецът обаче не бе точен. Секунди по-късно Лудогорец откри резултата. Анисе отне топката в средата на терена и изведе Жоржиньо. За бившия играч на ЦСКА не бе проблем да подаде към Шверчок, който отблизо не сгреши – 1:0 за „орлите“. В 23-ата минута късметът спаси домакините. Дан Битон стреля от 20 метра, но топката срещна горната греда.

В 32-рата минута играта бе прекъсната за около 5 минути, защото пръскачките на терена се задействаха. В края на първата част Карачанаков центрира добре от фаул към Кавдански, който би, но право в ръцете на Пламен Илиев. Второто начало започна с удар от фаул на Карачанаков. Той пробва Пламен Илиев, но не притесни много вратаря. В 55-ата минута Битон намери добре Чибота отляво, но конгоанецът за пореден път взе грешно решение и Пласид улови. Малко по-късно интригата в срещата приключи. Жоржиньо изведе добре включилия се в атака Икоко, той се измъкна от опеката на Антуи и без проблеми отбеляза първия си гол в родния елит. В 60-ата минута Пласид се намеси добре след силен изстрел на Битон от фаул. Няколко минути по-късно асът на Царско село Родни Антуи получи контузия и бе заменен.

Около 70-ата минута пред вратата на Пласид стана страшно. Първо той отрази удар на Шверчок. След това пък изстрел на Тауата срещна гредата, а при добавката Чибота би право във вратаря на Царско село. В края на мача Венци Христов пробва да вкара гол, но Пламен Илиев бе на мястото си. По този начин „орлите“ направиха подарък за рождения ден на изпълнителния директор на клуба Ангел Петричев, който навърши 46 години вчера.

ЦАРСКО СЕЛО – ЛУДОГОРЕЦ 0:2

0:1 Якуб Шверчок (21')
0:2 Джордан Икоко (56')

ЦАРСКО СЕЛО: Джони Пласид, Йордан Минев, Мартин Кавдански, Георги Хашев, Веселин Минев, Реян Даскалов, Уесли Ната (71 - Венцислав Христов), Антон Карачанаков (64 - Андерсон), Божидар Кацаров, Родни Антуи (65 - Дамиен Мари), Георги Минчев

ЛУДОГОРЕЦ: Пламен Илиев, Джордан Икоко (79 - Станислав Манолев), Георги Терзиев, Антон Недялков, Талеб Тауата, Абел Анисе, Светослав Дяков, Жоржиньо (81 - Джоди Лукоки), Дан Битон, Мавис Чибота (76 - Димо Бакалов), Якуб Шверчок