25 Април 2024четвъртък14:27 ч.

Лудогорец изпусна ХИК в Хелзинки

visibility 198

Лудогорец зае еднолично третото място в група С на Лига Европа, след като завърши 1:1 кат огост на ХИК Хелзинки във Финландия. Българските шампиони са с четири точки и водят с една на Рома преди мача на "вълците" с Бетис по-късно тази вечер.

Първото положение в мача бе за домакините от Хелзинки. Лукас Лингман получи топката на десетина метра пред Серджио Падт и отправи опасен удар, но тя рикошира в тялото на Малик Абубакари и премина покрай вратата на българските шампиони.
Лудогорец отговори с гол. В десетата минута Матияс Тисера бе изведен зад гърба на защитата от Каули Оливейра и прокара топката между краката на вратаря за 1:0.
Абубакари спаси Лудогорец и в 28-та минута с нова неволна намеса. Играч на ХИК влезе с топка в наказателното поле и подаде към самотния Перпарим Хетемай, който стреля право към мрежата с първото докосване. Абубакари обаче отново бе на пътя на топката и я изчисти от голлинията.
Текпетей пък пропусна следващото добро положение, след като стреля в тялото на вратаря в 37-та минута.

ХИК започна второто полувреме много активно в атака и след като два пъти късметът покри Лудогорец, в третия случай Абубакари не беше на пътя на топката. Сантери Костика даде остър пас от ъгъла на наказателното поле и Перпатим Хетемай изпрати топката с глава в мрежата на Падт.
Лудогорец създаде следващото си чисто положение в 72-та минута, когато Кирил Десподов получи топката в наказателното поле, но ударът на капитана на българския национален отбор бе отразен от вратаря на финландците.
Антони Олусаня пропусна голово положение за ХИК в 84-та минута, а в ответната атака Кирил Десподов не успя да уцели вратата от статично положение. Така двата отбора поделиха точките в третия си мач от груповата фаза на Лига Европа.

ХИК Хелзинки - Лудогорец Раздрад - 1:1 (0:1)
голмайстори: 0:1 Матияс Тисера 10, 1:1 Перпарим Хетемай 55
стадион: "Болт Арена", Хелзинки
главен съдия: Йевхен Ярановски (Украйна)
жълти картони: Сантери Хостика, Юка Райтала, Бужелаб (ХИК), Якуб Пьотровски.

ХИК: Конър Хазърд, Мати Пелтола, Арту Хосконен, Юка Райтала, Сантери Хостика (74-Насим Бужелаб), Пири Соири, Перпарим Хетемай (74-Боян Радулович), Сантери Вянанен, Лукас Лингман, Дейвид Браун и Малик Абубакари (64-Антони Олусаня).

Лудогорец: Серджио Падт, Аслак фон Витри, Игор Пластун, Оливие Вердон, Антон Недялков, Каули Оливейра, Якуб Пьотровски, Мануел Шоу (70-Нонато), Бърнард Текпетей (61-Джонатан Рик), Матияс Тисера (70-Игор Тиаго) и Кирил Десподов (89-Педро Нареси).