28 Февруари 2026събота22:58 ч.

Либийското правителство издаде заповед за задържане на маршал Халифа Хафтар

автор:Дума

visibility 983

Военният генерален прокурор на международно признатото либийско правителство на националното съгласие издаде заповед за задържане на маршал Халифа Хафтар, който започна настъпление към столицата Триполи, предаде Франс прес, цитирана от БТА.

Прокурорът е наредил да бъдат задържани Хафтар и шестима негови офицери по обвинение в нанасяне на въздушни удари по цивилни квартали и обекти.

На 11 април Либийската национална армия на маршал Хафтар издаде заповеди за задържане на премиера на ПНС Файез ел Сарадж и някои представители на правителството му, припомня АФП.

Вътрешното министерство на ПНС обвини Франция, че подкрепя Хафтар и заяви, че ще прекрати сътрудничеството си с Париж, предаде Ройтерс.

Прекратява се всякакво сътрудничество с Франция по двустранни споразумения в сигурността, се казва в изявление на министерството.

Франция заяви, че подкрепя ПНС в Триполи.

"Както вече сме заявявали няколко пъти, Франция подкрепя законното правителство на премиера Сарадж и посредничеството на ООН за политическо решение в Либия, което включва всички ангажирани страни. Легитимният събеседник на президента (Еманюел Макрон) е премиерът Сарадж, с когото президентът разговаря в понеделник, за да потвърди подкрепата си", каза представител на френското президентство.

 

Въоръжени от САЩ опитаха да "проникнат"

автор:Дума

visibility 2886

/ брой: 40

Сръбският "Лидл" купува млякото на фермерите

автор:Дума

visibility 2877

/ брой: 40

Китай призова Германия към споделено бъдеще

автор:Дума

visibility 2840

/ брой: 40

Накратко

автор:Дума

visibility 2751

/ брой: 40

Благословени с беззаконие

автор:Ина Михайлова

visibility 2866

/ брой: 40

За "борбата с мафията"

visibility 2902

/ брой: 40

Куба не се предава

автор:Таня Глухчева

visibility 2900

/ брой: 40

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ