13 Септември 2025събота22:58 ч.

Левски зимува втори след 0:0 с Локо Пд

Георги Илиев каза край след 461 мача в елита

/ брой: 241

автор:Дума

visibility 715

Локо Пд и Левски не успяха да си вкарат гол и завършиха 0:0 в дербито на 20-ия кръг на efbet Лига. В предпоследния мач от есенния дял на шампионата "сините" устискаха да зимуват втори с 43 т., с 2 пред "смърфовете". Съперниците не показаха класа, а мачът на "Лаута" ще се запомни най-вече, че беше последният, 461-ви, на капитана на домакините Георги Илиев. Близо 6000 зрители го аплодираха преди двубоя. Секунди преди да бъде сменен ветеранът спаси тима си от загуба с невероятен спринт от 100 м, като изби топката от краката на Франко Мазурек. Парвиз Умарбаев (18) удари гредата зад вратаря на гостите Милан Миятович от фаул, а словенецът Ален Ожболт (63) си изпроси червен картон, след като ритна Холмар Ейолфсон пред очите на рефера Станислав Тодоров. Минута преди края на редовното време Паулиньо поиска дузпа след сблъсък с Карагерен, който пък по-рано пропусна да простреля Миятович от чиста позиция.

Рекордьорът по мачове в родния елит благодари на всички в Локо Пд за последните 6 месеца и призна, че играта ще му липсва.

“Може би имахме някои по-изгодни ситуации, но после с човек по-малко по-трудно се играе и беше нормално да се дръпнем по-назад. Страшно много емоции за мен в последните 6 месеца - беше нещо уникално. Всички в Локомотив ме накараха да се чувствам страхотно, за което им благодаря. Всичко ще ми липсва, но все пак за 20 години има и умора, нормално е да си почина малко”, каза Илиев. Варненецът получи като подарък картина на Стария Пловдив и се просълзи. 

Процесът на присъединяване към еврото няма да е лек

автор:Дума

visibility 1829

/ брой: 170

Димитър Радев за първи път на заседание на ЕЦБ

автор:Дума

visibility 1401

/ брой: 170

Предупреждават ни за опасни храни от чужбина

автор:Дума

visibility 1699

/ брой: 170

Задава се хаос със сметките за парно

автор:Дума

visibility 1183

/ брой: 170

Показно убийство на привърженик на Тръмп

автор:Дума

visibility 1123

/ брой: 170

Учебната година в Гърция започна с протести

автор:Дума

visibility 1018

/ брой: 170

Ким Чен Ун подготвя дъщеря си за лидер

автор:Дума

visibility 1417

/ брой: 170

НАТО няма да активира член 5

автор:Дума

visibility 1339

/ брой: 170

Истинска памет

автор:Александър Симов

visibility 1410

/ брой: 170

Диагноза - русофобия

автор:Боян Бойчев

visibility 1749

/ брой: 170

Драма с класов привкус

автор:Юрий Борисов

visibility 1832

/ брой: 170

Приложима ли е четиридневна работна седмица в България

visibility 1193

/ брой: 170

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ