17 Септември 2025сряда01:17 ч.

Левски пробва норвежец и французин

Стоянович затяга дисциплината, но в Латвия го броят за нов селекционер още от 1 март

/ брой: 10

автор:Дума

visibility 1093

Левски взе на проби норвежеца Магнар Одегаард и французина Джордан Н'Кололо, който има мачове за националния отбор на ДР Конго.

25-годишният Одергард за последно е бил част от Тромсьо, за който има 112 мача и 2 гола от 2015 г. За младежките национални формации на Норвегия има 26 мача и 2 гола. Юноша е на Сарпсборг, а в родината си е играл още за Мьолде (8 мача) и за Лилестрьом (22), а в момента е свободен агент. Левски се нуждае от централни защитници, защото Холмар Ейолфсон ще се лекува до лятото, а издънката Аймен Белаид беше изгонен. Именно агентът на исландеца е препоръчал Одегаард на Левски.

Джъстин Н'Кололо обаче е пълна загадка. Той има 26 мача за първия отбор на Каен във френската Лига 1, но в тригодишния си престой в тима е пращан и в дубъла и не успял да се утвърди в първия състав. В началото на 2015 г. е бил на проби в английския Астън Вила, тогава член на Висшата лига. За последно е играл за втородивизионния румънски Херманщадт, за който има 18 мача и 1 гол. Тъмнокожият французин, който има и 4 мача за националния отбор на ДР Конго, също е свободен агент, след като в предните 3 сезона е ритал в ниските нива на Франция общо 60 мача и е вкарал едва 6 попадения.

От Латвия обявиха, че ще представят новия си селекционер на 1 март, без да споменават името му, но фаворит за поста е именно Стоянович, въпреки че при пристигането си в София след Нова година сърбинът се закле, че ще изпълни договора си с Левски. 

"Ще бъде представен на 1 март. Избраният за треньор на националния отбор постигна споразумение за 3-годишен договор", информираха от Латвия без да назовават името на специалиста.

Стоянович обаче затегна дисциплината на лагера в Кипър. Той променил подхода си към играчите, защото му е станало ясно, че не разбират от добро. Сърбинът е въвел глоби при закъснения дори минута за обяд, вечеря или тренировка. Освен това футболистите нямат право да се разхождат по къси панталони и джапанки, когато отиват в ресторанта. Най-голямата звезда в тима Габриел Обертан буквално е тичал зад автобуса на 26-кратните шампиони, след като закъснял за тръгването му, защото го чакал на грешно място пред първия хотел на "сините". В часа на тръгване Стоянович наредил на шофьора да тръгва, въпреки че Обертан не е вътре. В този миг френският футболист забелязал автобуса и спринтирал близо километър до тренировъчните терени, за да бъда на линия за старта на заниманието, докато останалите му съотборници наблюдавали учудени от прозорците. Обертан обаче пристигнал на време и веднага се извинил, като обявил, че повече няма да допуска такава грешка.

Левски ще изиграе първата си контрола в събота срещу руския УФА.

Българинът прави неразумни инвестиции преди еврото

автор:Дума

visibility 672

/ брой: 172

БДЖ с намаления за ученици и студенти

автор:Дума

visibility 600

/ брой: 172

Годишната инфлация се задържа на 5,3 на сто

автор:Дума

visibility 549

/ брой: 172

Банкнотите в обращение у нас намаляват с 9%

автор:Дума

visibility 553

/ брой: 172

Отново бум на нелегални мигранти

автор:Дума

visibility 595

/ брой: 172

Работещи и пенсионери в Гърция с повече пари

автор:Дума

visibility 632

/ брой: 172

Тръмп шокиран от "меките" санкции

автор:Дума

visibility 588

/ брой: 172

Накратко

автор:Дума

visibility 574

/ брой: 172

Военни комикси

автор:Александър Симов

visibility 606

/ брой: 172

Парите на инвалидите

visibility 619

/ брой: 172

Къде е реалното производство?

автор:Гарабед Минасян

visibility 642

/ брой: 172

Ще събарят ли старите панелки за нови жилища?

visibility 645

/ брой: 172

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ