18 Септември 2025четвъртък15:34 ч.

Произведено в България

Лека нощ, деца

/ брой: 160

автор:Иван Ченчев

visibility 2620

Ако трябва да се свърши една работа, подходът винаги е важен. Особено, когато се прави в името на нещо неоспоримо като децата. Материал за забележителна иновативност ме грабна вчера и реших да споделя. Автори са руснаци. Спомняте ли си един бивш професионален боксьор, тежка категория, с името Николай Валуев? Ако не - то тогава вижте страховитата му визия през интернет. Та този богатир ще води предаване „Лека нощ, деца” по руски телевизионен канал! Идеята е не да се плашат малчуганите, а да свикват с лицата на руския спорт и да им подражават! „Уместно е да се показват анимации за спорта. А за патриотичното възпитание ще помогнат и филмчетата за руските богатири. Искам да науча децата на здравословен начин на живот, както и да се запалят по спорта”, обясни инициативата Николай Валуев.
Няма да е никак лошо, ако приложим този модел и у нас. Тук - в Територията останаха за пример само спортистите. Дано това твърдение се докаже и на предстоящата Олимпиада в Рио де Жанейро. Стискаме палци. Друго освен тях не остана да похвалим. Но с нашите успели олимпийски, световни и европейски шампиони, някой режисьор в държавната телевизия може спокойно да направи интересни дори и за по-възрастните филмчета за лека нощ. При всички случаи ще е полезно за децата ни. И ще е и оригинално. Това отвсякъде би бил прекрасен старт в разбиранията на малките за спорт и личностите в него. За формиране на качества и високи амбиции. За първите появи на реални мечти в детското съзнание. Мисля, че и родителите биха избрали вариант, при който децата им да гледат преди лягане някой наш юнак с олимпийска или световна титла, а не блудкава анимация с неясно послание.
Иначе програмата на телевизиите и преди, и след „Лека нощ, деца” няма как да приспи никого. Защото всичко е криминална хроника и вести за увеличения на всичко. Май ще излезе, че е по-добре народонаселението да си изгледа един евентуален Сънчо с водещ Кубрат Пулев, Григор Димитров, или някой друг наш световнопризнат спортист, и да гаси телевизионния приемник, както му викаха навремето. Друг е въпросът, че властта доста добре приспа хората, населяващи Територията, и сега ще трябва бая зор, за да се отърсят те от летаргията и схващанията, че от народа не зависи нищо.
Убеден съм, че поне половината българи искат да следваме не само този руски пример със Сънчо в ролята на боксьор. Всякакви руски практики не са за пренебрегване и това се знае много добре. А дали има някаква символика относно Сънчо и богатира-боксьoр, вие преценете. Важното е да е успял спортист. Аз бих му поверил детето си. А вие?

Язовирите са 59% пълни, но загубите по мрежата стигат до 90%

автор:Дума

visibility 588

/ брой: 174

Увеличават месечната докторантска стипендия

автор:Дума

visibility 441

/ брой: 174

Кметът на Огняново нападнат и бит от хотелиер

автор:Дума

visibility 500

/ брой: 174

526 училища ще имат статут на иновативни през 2025/2026 г.

автор:Дума

visibility 575

/ брой: 174

КЗК с нови правомощия

автор:Дума

visibility 467

/ брой: 174

Сиренето у нас е с 26% по-скъпо от средната европейска цена

автор:Дума

visibility 505

/ брой: 174

ДФЗ засече двойно декларирани 7420 декара

автор:Дума

visibility 393

/ брой: 174

По-евтино на море в Гърция през септември

автор:Дума

visibility 495

/ брой: 174

София също блокира санкции срещу Израел

автор:Дума

visibility 562

/ брой: 174

В Белгия се "изпират" 16 млрд. евро годишно

автор:Дума

visibility 556

/ брой: 174

Протести в Словакия срещу Роберт Фицо

автор:Дума

visibility 513

/ брой: 174

Накратко

автор:Дума

visibility 402

/ брой: 174

Парламентарна поезия

автор:Александър Симов

visibility 425

/ брой: 174

Правителството върши своята работа и резултатите вече са видими

автор:Дума

visibility 496

/ брой: 174

Пътят на забравата

автор:Евгений Белий

visibility 477

/ брой: 174

Гладиаторско меле

visibility 411

/ брой: 174

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ