11 Ноември 2024понеделник17:55 ч.

ВРЕМЕТО:

Агенция „Пътна инфраструктура“ апелира шофьорите, на които им предстои пътуване в следващите дни, да тръгват на път с автомобили, подготвени за зимни условия. Прогнозите на метеоролозите са за влошаване на времето, понижение на температурите и снеговалеж. За 12 ноември е определен жълт предупредителен код за опасно време в Северозападна и Централна България в областите Видин, Монтана, Враца, Софийска област, София-град, Перник, Ловеч, Габрово, Велико Търново, Търговище, Сливен, Стара Загора и Пловдив. През нощта срещу вторник във високите планински части в Северозападна България дъждът ще премине в сняг. Прогнозите за Централна България са, че в Стара планина и Предбалкана ще се образува снежна покривка, която на места е възможно да достигне до 10 см. Необходимо е шофьорите да карат с повишено внимание и съобразена скорост, като спазват необходимата дистанция и да не предприемат резки маневри. Агенция „Пътна инфраструктура“ апелира шофьорите, на които им предстои пътуване в следващите дни, да тръгват на път с автомобили, подготвени за зимни условия. Прогнозите на метеоролозите са за влошаване на времето, понижение на температурите и снеговалеж. За 12 ноември е определен жълт предупредителен код за опасно време в Северозападна и Централна България в областите Видин, Монтана, Враца, Софийска област, София-град, Перник, Ловеч, Габрово, Велико Търново, Търговище, Сливен, Стара Загора и Пловдив. През нощта срещу вторник във високите планински части в Северозападна България дъждът ще премине в сняг. Прогнозите за Централна България са, че в Стара планина и Предбалкана ще се образува снежна покривка, която на места е възможно да достигне до 10 см. Необходимо е шофьорите да карат с повишено внимание и съобразена скорост, като спазват необходимата дистанция и да не предприемат резки маневри.

Кой лъже ЕС?

/ брой: 253

автор:Калина Йотова

visibility 2624

Нов доклад на Еврокомисията  разкри, че размерът на европейските средства, които миналата година са били обект на измами и "нередовни плащания", почти се е удвоил до 1,3 милиарда евро. Данните сочат, че нередностите в Общата селскостопанска политика (ОСП), за която се отпуска около половината от бюджета на ЕС, са скочили с цели 23 процента. Същата тази ОСП, която трябва да се явява двигател за развитието и на българските селски райони, но същевременно не е еднакво справедлива към всички страни-членки. 
Не по-малко звънко звучи и шамарът, че най-тежко е било положението с политиката на сближаване, при която средствата отиват за най-бедните региони на Европа. Точно така, както е добре известно, това означава дял за едно от лошите деца на ЕС - България. Така стоят нещата, драги ми европейци, не всички региони се радват на еднакви икономически, социални и географски условия! Не всички могат да се съревновават на равни начала. Лошото обаче е, че тази политика поглъща над една трета от целия бюджет на Европейския съюз! В тази сфера безочливите кражби скачат с чутовните 109 на сто до 1,2 милиарда евро.
Затова няколко думи и за обичайните заподозрени - около две трети от предполагаемите измами засягат само шест страни в европейския Юг: България, Румъния, Гърция, Италия, Полша и Испания... Разбира се, че въпросът за ефективността на кохезионната политика - това колко пари се дават за мерки на сближаване и колко за развойна дейност и какъв е резултатът от всичко това, стои с пълна сила. В случая се вълнувам за България. Преди време стана ясно, че вицепремиер по еврофондовете не бил необходим. По-късно пък се оказа, че кабинетната оптимизация излязла криво и затова се сдобихме с министър по европейските пари. За изчистване на имиджа и черните дупки от тежкото минало. Според въпросния държавник (министър Томислав Дончев) България се движи със средноевропейски темпове по усвояването на еврофондовете. Но ни куцал Кохезионният фонд, от който се финансират проектите в областта на транспорта и околната среда. Много важно условие за страната ни е да покаже висока усвояемост през настоящия период, за да може да си поиска повече през следващия програмен - 2014-2020 г. Колко пари ще получим, зависи от общата финансова рамка на Евросъюза. Но как това да стане, като кражбите явно все така си ги има. Или лъсна истината, че не умеем да ги усвояваме?

Качеството на водата се влошава

автор:Дума

visibility 538

/ брой: 215

Русия обединява най-големите си петролни компании

автор:Дума

visibility 698

/ брой: 215

Рекорден интерес към търг на "Булгаргаз"

автор:Дума

visibility 607

/ брой: 215

Държавата иска повече права върху "ЛУКойл Нефтохим"

автор:Дума

visibility 742

/ брой: 215

1500 са руските загуби на ден в Украйна

автор:Дума

visibility 682

/ брой: 215

СИРИЗА се разцепи

автор:Дума

visibility 580

/ брой: 215

Арестуваха турски журналист за огласена новина

автор:Дума

visibility 644

/ брой: 215

Накратко

автор:Дума

visibility 654

/ брой: 215

Ако няма разум

автор:Ина Михайлова

visibility 893

/ брой: 215

Задънена улица

автор:Таня Глухчева

visibility 470

/ брой: 215

Равносметката на 35-те години преход

автор:Искра Баева

visibility 527

/ брой: 215

Ще бръкне ли 51-вото НС в кутията на Пандора

visibility 459

/ брой: 215

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ