29 Юли 2025вторник01:01 ч.

Кирил Добрев: В политиката трябва да имаш кауза, по-голяма от теб самия

автор:Дума

visibility 165

„БСП трябва да дадем кауза на обществото, която е много по-голяма от личните амбиции на всеки един от нас. Днес на улицата са младите хора, не бедните и гладните, а младите, чието достойнство е наранено, които не са съгласни някой да им краде контрола върху живота и правата им. Те искат справедливост сега и веднага.” Това заяви на среща с членове и симпатизанти в Стара Загора кандидатът за председател на БСП Кирил Добрев. По думите му първата част от тази справедливост е незабавната оставка на правителството на ГЕРБ, а другата -  категорична промяна в начина на функциониране на държавата. „Не може просто да претендираме за властта, това го правят всички партии. Наша отговорност е да убедим обществото, че след ГЕРБ можем да управляваме по-добре”, каза още кандидатът за председател. Той представи вижданията си за реален граждански контрол върху институциите, както и секторите, които могат да изведат страната от поредната криза. Сред тях Добрев посочи образованието и инвестиции в наука, преформатиране на икономиката така, че да е конкурентоспособна и промени в съдебната власт, в която да има по-малко политика и повече справедливост.

Във вътрешнопартиен план Кирил Добрев се обяви за консолидация вътре в БСП и в лявото на ясна и принципна основа. Той коментира, че през последните 4 години е бил част от екипа, управлявал партията; част от загубите и победите на левицата. „Не се сърдя, че един човек си приписва всички постижения през този мандат. Винаги съм бил коректен и откровен към председателя на БСП, който и да е бил той, но лоялен оставам само на партията”, категоричен бе Добрев. Той каза още, че трябва да се спре практиката между два национални избора партията да се занимава с вътрешнопартийни битки, с търсене на врага с партиен билет. „Не мога да приема, че всеки с различно мнение в партията е човек на Бойко Борисов и Делян Пеевски. Интригите и гоненията, наказването на различното мнение не ни прави по-силни, а по-слаби”, заяви кандидатът за председател.   

*Материалите в рубриката са предоставени от кандидатите за председател на БСП и се публикуват без промени от редакцията. Редът за публикуването им е определен от жребий, изтеглен от ЦКПИ на 10 август.

 

Почина Огнян Радев

автор:Дума

visibility 2166

БСП даде положителна оценка на министрите си

автор:Дума

visibility 2177

/ брой: 137

България в пламъци: Над 140 активни пожара, военни и ЕС помагат

автор:Дума

visibility 2204

/ брой: 137

760 дигитални клуба ще обучават възрастни

автор:Дума

visibility 2278

/ брой: 137

Туризмът е стратегически приоритет за правителството

автор:Дума

visibility 2421

/ брой: 137

До десет тегления от банкомат без такса

автор:Дума

visibility 2403

/ брой: 137

КЗК проверява „Лукойл“ за нелоялни практики

автор:Дума

visibility 2227

/ брой: 137

"Мудис" е умерен оптимист за България след еврото

автор:Дума

visibility 2363

/ брой: 137

Жега и градушки на Балканите

автор:Дума

visibility 2325

/ брой: 137

Да помним миналото, за да градим бъдещето

автор:Таня Глухчева

visibility 2317

/ брой: 137

Косово остава без действащ парламент

автор:Дума

visibility 2431

/ брой: 137

Накратко

автор:Дума

visibility 2282

/ брой: 137

Всенародна опасност

visibility 2247

/ брой: 137

Децата не са виновни

автор:Таня Глухчева

visibility 2447

/ брой: 137

Голямото предизвикателство е демографската криза

автор:Аида Паникян

visibility 2424

/ брой: 137

Пазители на миналото, активни участници в настоящето

visibility 2336

/ брой: 137

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ