20 Ноември 2025четвъртък11:05 ч.

АБОНАМЕНТ:

АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ за 2026 година. Можете да се абонирате в: „Български пощи“ АД до 15 декември 2025 г., „Доби прес“ ЕООД до 28 декември 2025 г., в редакцията на вестника до 20 декември 2025 г. Каталожен номер 6. Цени: 12 месеца - 149 € / 291,42 лв., 6 месеца - 75 € / 146,69 лв., 3 месеца - 40 € / 78,23 лв., 1 месец - 14 € / 27,38 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ за 2026 година. Можете да се абонирате в: „Български пощи“ АД до 15 декември 2025 г., „Доби прес“ ЕООД до 28 декември 2025 г., в редакцията на вестника до 20 декември 2025 г. Каталожен номер 6. Цени: 12 месеца - 149 € / 291,42 лв., 6 месеца - 75 € / 146,69 лв., 3 месеца - 40 € / 78,23 лв., 1 месец - 14 € / 27,38 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg

Категорично се противопоставяме на политическите гонения

Декларация на Градската конференция на БСП София по повод на т.нар. "шпионски скандал"

автор:Дума

visibility 1127

Градската Конференция на БСП категорично се противопоставя на политическите гонения и ще отстоява правото на Република България самостоятелно да формира и провежда своята външна и вътрешна политика, съобразно националния интерес
От няколко дни държавата се тресе от т.нар. шпионски скандал.
С белезници (като свидетел!) за разпит в Специализираната прокуратура бе отведен Юрий Борисов - журналист, интелектуалец и общественик.
Бяха задържани и разпитвани активисти на Национално движение „Русофили”, в което членуват български граждани с различни политически убеждения.
Всичко това - по един демонстративен начин, в грубо нарушение на основни права и свободи, закрепени в Българската Конституция:
- Свободата на съвестта и словото;
- Свободата на възгледите и убежденията;
- Правото на свободно сдружаване на българските граждани.
Въпреки обясненията прокуратурата, че не се преследват идеи, а датата 9 септември била избрана случайно, повече от ясно е, че в България се възраждат авторитарни властови рефлекси и политически репресии срещу неудобните и несъгласните с управляващите.
Този фалшив скандал не защитава, а застрашава националната сигурност на Република България и преследва следните цели:
- Предизборно отклоняване на общественото внимание от социално-икономическите проблеми;
- Преразпределение на ресурси и икономически власт;
- Съзнателно разделение и противопоставяне на българските граждани;
- Саботаж на българо-руските отношения след техния рестарт на най-високо равнище и в навечерието на реализацията на стратегически енергийни проекти;
- Пореден опит за демонизация на Русия в очите на българите след скандалната Декларация на МВнР по повод 75 години от Освобождението на Източна Европа от нацизма;
Градската Конференция на БСП категорично се противопоставя на политическите гонения и ще отстоява правото на Република България самостоятелно да формира и провежда своята външна и вътрешна политика, съобразно националния интерес.
Ние, делегатите на Градската Конференция на БСП, предупреждаваме, че управлението на ГЕРБ въвлича България в опасни конфликти с непредвидими последици, които противоречат на обществения консенсус за балансирана политика в днешния многополюсен свят.

Зимната ваканция у нас поскъпва с до 10 на сто

автор:Дума

visibility 2849

/ брой: 217

Пускат единен електронен билет в транспорта

автор:Дума

visibility 1881

/ брой: 217

Държавата печели от енергетика и военна промишленост

автор:Дума

visibility 2363

/ брой: 217

Взехме нов заем за 300 млн. лв.

автор:Дума

visibility 2315

/ брой: 217

СС на ООН прие резолюция за Газа

автор:Дума

visibility 2363

/ брой: 217

Проверки за глоби в Босна и Херцеговина

автор:Дума

visibility 2077

/ брой: 217

Мадуро е готов да се срещне с Тръмп

автор:Дума

visibility 2634

/ брой: 217

Армейски колапс грози Украйна

автор:Дума

visibility 2249

/ брой: 217

Сезон на добавките

автор:Аида Ованес

visibility 2557

/ брой: 217

Бойкот на заведенията

автор:Иван Бакалов

visibility 2405

/ брой: 217

Викане срещу празна обществена сграда

visibility 2132

/ брой: 217

Имаш ли спестени пари да ми услужиш?

автор:Аида Ованес

visibility 2354

/ брой: 217

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ