21 Юли 2025понеделник11:40 ч.

Къща за гости за 263 000 лева вдигнал братовчед на кмета на Горна Оряховица

автор:Дума

visibility 2197

И близки на кмета на Горна Оряховица са построили къща за гости по европроект. Става въпрос за братовчед на кмета инж. Добромир Добрев. Имотът е с внушителни размери, доста луксозен и се намира в село Донковци в землището на с. Яковци, община Елена. Подробности около къщата за гости изнесоха на пресконференция във Велико Търново депутатът от БСП Явор Божанков и общинският лидер на БСП Огнян Стоянов.
Вилата фигурира в Имотния регистър като собственост на фирма "БГ Адванс" ЕООД на името на Станислав Иванов Стайков, който е първи братовчед на кмета на Горна Оряховица. Стайков работи в НКЖИ и взима заплата около 800 лева, уточни Стоянов. Луксозният имот е построен със средства по Оперативна програма "Развитие на селските райони" и е на стойност 236 242 лева.
По проект 70 на сто от парите са дошли от европейско финансиране, а 30 процента са собствено. Строителството е стартирало през 2013 година и е поверено на великотърновска фирма, която е изпълнява обществени поръчки в Горна Оряховица за над 2,7 млн. лева, обясни още Огнян Стоянов. Къщата е завършена през 2015 година и е регистрирана като "Станчовата къща", Първа категория с стри луксозни спални и 2 дка двор, барбекю и джакузи. Никъде обаче няма информация за цени за ползване на стаи, нито телефони за контакти. В сайт за недвижими имоти пък къщата е обявена за продан чрез брокерска агенция за сумата от 200 000 евро, каза още Огнян Стоянов.
Информацията, с която разполагат от БСП, ще бъде предоставена на разследващите органи. Социалистите ще сезират Специализираната прокуратура и Антикорупционната комисия, добави Явор Божанков.

Заловиха рекордно количество кокаин за 37 млн. лева

автор:Дума

visibility 0

/ брой: 132

Шофьорите вече не могат да откажат тест за опиати

автор:Дума

visibility 0

/ брой: 132

Увеличиха наказанията за престъпления срещу животни

автор:Дума

visibility 0

/ брой: 132

Бедността в България се увеличава през 2024 г.

автор:Дума

visibility 0

/ брой: 132

Овцевъдите искат драконовски мерки срещу шарката

автор:Дума

visibility 2

/ брой: 132

10% ръст на цените и приходите на хотелиерите

автор:Дума

visibility 1

/ брой: 132

Украински дронове атакуваха Москва

автор:Дума

visibility 0

/ брой: 132

Антиимигрантски протести във Варшава

автор:Дума

visibility 0

/ брой: 132

Румъния не може да спаси наводнената солна мина

автор:Дума

visibility 0

/ брой: 132

Накратко

автор:Дума

visibility 0

/ брой: 132

Завръщането

автор:Александър Симов

visibility 1

/ брой: 132

Диагноза

visibility 2

/ брой: 132

Натиск върху съда

visibility 1

/ брой: 132

Признателност към Апостола

visibility 1

/ брой: 132

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ