29 Април 2026сряда13:16 ч.

Зарков в Перник: В страната тече борба между тези, които упражняват власт според правила и такива, които го правят за собствен интерес

автор:Дума

visibility 5708

„Убедени сме, че БСП ще бъде институционално представена в следващия парламент. Истинската задача пред нас е да възстановим доверието, да укрепим силата на партията и да ѝ върнем ролята, от която обществото има нужда.“ Това заяви пред социалистите в Перник председателят на НС на БСП Крум Зарков.

Той допълни, че навсякъде в цялата страна тече една невидима, но усетена от всички борба. Тя дели не на сини и червени, а на такива, които упражняват власт според правила, и такива, които упражняват власт за собствен интерес.

По време на срещата стана ясно, че в партията стартира процес на вътрешно укрепване на структурите по места, възстановяване на единството за връщане на общественото доверие, така че партията да излезе по-консолидирана и да е готова да отговори на очакванията на гражданите. След проведения конгрес тази заявка вече е започнала, като е взето ясно и категорично решение за пътя, по който БСП ще продължи занапред.

На срещата бе представен и водачът за листата на БСП-Перник - Иво Ангелов, световен и европейски шампион по борба. Дискусията бе открита от председателя на ОбС на БСП-Перник и член на НС на БСП Делка Георгиева. Участие в срещата взеха председателя на ОблС на БСП-Перник Иван Димитров, Радостин Петров - председател на Младежкото обединение на БСП-Перник и член на НС на БСП, Даниел Стойнев — заместник-кмет на община Земен, както и представители от коалиция БСП-ОЛ в Перник.

Ученик създаде AI робот от отпадъци

автор:Дума

visibility 58

/ брой: 78

Кратки новини

автор:Дума

visibility 65

/ брой: 78

Тръмп не харесва предложението за мир

автор:Дума

visibility 59

/ брой: 78

САЩ събират дарения за плащане на външния дълг

автор:Дума

visibility 60

/ брой: 78

Авиокомпании съкращават хиляди полети

автор:Дума

visibility 53

/ брой: 78

"Български срещи с Виетнам" в София

автор:Таня Глухчева

visibility 62

/ брой: 78

Търси се причина

автор:Мая Йовановска

visibility 66

/ брой: 78

Политическо фуего

visibility 55

/ брой: 78

Отвъд лошия сценарий

visibility 62

/ брой: 78

Пред БСП има дълъг и стръмен път

автор:Николай Шопов

visibility 55

/ брой: 78

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ