13 Юни 2025петък08:01 ч.

Кантарджиев намекна за прокарване на частни интереси от Кацаров

/ брой: 109

автор:Дума

visibility 371

Размяната на реплики между пенсионирания директор на Центъра по заразни и паразитни болести проф. Тодор Кантарджиев и здравния министър Стойчо Кацаров продължи с обвинението, че министърът е много полезен на частните структури. Кантарджиев определи Кацаров като опасен за здравната система и припомни, че той е бил зам.-министър, когато е започнала реализацията на идеята за финансиране по здравни пътеки. Той определи настоящото ръководство на министерството иронично като "тези, които направиха толкова много за здравеопазването преди 20 г.". По думите му те са върнати, за да го "дооправят". "Д-р Кацаров го видях по време на коронакризата в интервюта. Той говореше, че това е някаква скрита световна конспирация, че няма такъв вирус, че заболяването е леко. Неща, които са коментирани, но се оказаха неверни", каза Кантарджиев по адрес на служебния министър. Кацаров контрира, че няма нищо изключително, извънредно или героично в това един служител на администрацията, когато навърши пенсионна възраст, да се пенсионира. 

Междувременно министърът предложи промени в наредба, с които се предвижда сериозно занижаване на стандартите за броя лекари и медицински сестри в болниците. В момента те имат изискване да поддържат в своите клиники и отделения определен брой персонал, за да осигурят качествена медицинска грижа за пациентите. Мотивът на министъра е, че трябва да се облекчат лечебните заведения, които изпитват сериозни трудности да покрият заложените изисквания. Ако промените бъдат приети, те ще доведат и до промени в изискванията на Националната здравноосигурителна каса към болниците.

Австрия потресена от трагедията в Грац

автор:Дума

visibility 661

/ брой: 105

Електропроводите палят пожарите в Гърция

автор:Дума

visibility 696

/ брой: 105

Горещините стават норма за планетата ни

автор:Дума

visibility 652

/ брой: 105

Накратко

автор:Дума

visibility 560

/ брой: 105

Издънката

автор:Александър Симов

visibility 623

/ брой: 105

Не на продажбата на БДЖ!

автор:Чавдар Найденов

visibility 623

/ брой: 105

Време за приобщаване

visibility 630

/ брой: 105

Медиите клеветят Диляна Гайтанджиева

автор:Дума

visibility 658

/ брой: 105

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ