13 Юни 2025петък07:32 ч.

Кадиров не иска да е "президент"

/ брой: 186

автор:Дума

visibility 2031

В знак на уважение към Кремъл лидерът на Чечения Рамзан Кадиров заяви, че иска да се откаже от титлата президент, предаде агенция Ройтерс. "В единна държава трябва да има само един президент и в нейните съставни региони лидерите може да се наричат ръководители на администрации, губернатори и така нататък", казал Кадиров според руски медии.
Той поискал от парламента на Чечения да одобри законодателство за промяна на титлата му и депутатите смятали да го направят, се казва в изявление на председателя на чеченския парламент. Кадиров каза още, че депутатите ще бъдат извикани да се върнат от лятната си ваканция, за да обсъдят искането му. Те можело да обсъдят варианти като Ръководител на републиката, Баща на страната и Имам.

Австрия потресена от трагедията в Грац

автор:Дума

visibility 661

/ брой: 105

Електропроводите палят пожарите в Гърция

автор:Дума

visibility 696

/ брой: 105

Горещините стават норма за планетата ни

автор:Дума

visibility 652

/ брой: 105

Накратко

автор:Дума

visibility 560

/ брой: 105

Издънката

автор:Александър Симов

visibility 623

/ брой: 105

Не на продажбата на БДЖ!

автор:Чавдар Найденов

visibility 623

/ брой: 105

Време за приобщаване

visibility 630

/ брой: 105

Медиите клеветят Диляна Гайтанджиева

автор:Дума

visibility 658

/ брой: 105

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ