11 Ноември 2024понеделник19:09 ч.

ВРЕМЕТО:

Агенция „Пътна инфраструктура“ апелира шофьорите, на които им предстои пътуване в следващите дни, да тръгват на път с автомобили, подготвени за зимни условия. Прогнозите на метеоролозите са за влошаване на времето, понижение на температурите и снеговалеж. За 12 ноември е определен жълт предупредителен код за опасно време в Северозападна и Централна България в областите Видин, Монтана, Враца, Софийска област, София-град, Перник, Ловеч, Габрово, Велико Търново, Търговище, Сливен, Стара Загора и Пловдив. През нощта срещу вторник във високите планински части в Северозападна България дъждът ще премине в сняг. Прогнозите за Централна България са, че в Стара планина и Предбалкана ще се образува снежна покривка, която на места е възможно да достигне до 10 см. Необходимо е шофьорите да карат с повишено внимание и съобразена скорост, като спазват необходимата дистанция и да не предприемат резки маневри. Агенция „Пътна инфраструктура“ апелира шофьорите, на които им предстои пътуване в следващите дни, да тръгват на път с автомобили, подготвени за зимни условия. Прогнозите на метеоролозите са за влошаване на времето, понижение на температурите и снеговалеж. За 12 ноември е определен жълт предупредителен код за опасно време в Северозападна и Централна България в областите Видин, Монтана, Враца, Софийска област, София-град, Перник, Ловеч, Габрово, Велико Търново, Търговище, Сливен, Стара Загора и Пловдив. През нощта срещу вторник във високите планински части в Северозападна България дъждът ще премине в сняг. Прогнозите за Централна България са, че в Стара планина и Предбалкана ще се образува снежна покривка, която на места е възможно да достигне до 10 см. Необходимо е шофьорите да карат с повишено внимание и съобразена скорост, като спазват необходимата дистанция и да не предприемат резки маневри.

Къде е млякото?

/ брой: 273

автор:Иван Аладжов

visibility 2489

От Съвета на българските аграрни организации оповестиха, че България е единствената страна в ЕС, която не е в състояние да оползотвори отпуснатата й квота за мляко. Използвайки едва под 2/3 от предоставеното ни количество, ние произвеждаме значително по-малко, отколкото е вътрешната консумация.
При това млечната квота за новоприетите страни-членки, включително и за България, не е особено щедра. Освен това потреблението у нас през последните години силно е намаляло поради високата цена и ниското качество на родните млечни продукти.
За разлика от нас другите страни в Европа редовно произвеждат над предвидените за тях квоти и често дори са принудени да унищожават мляко, за да предотвратят свръхпредлагане, което да срине цената му, и за да се впишат в предвидените за тях ограничения.
Но кои са причините за това у нас да се внася някакъв продукт от вън, независимо дали той ще е мляко или нещо друго, вместо той да се произведе в страната?
От една страна, в основата на това е родният ни мързел и ламтеж за бърза и лесна печалба. Защото у нас проблем има не само с производството на мляко, а в почти всички сфери.
Достатъчно е човек да се поразходи из градовете ни. Преобладава мръсотия, разнебитени здания, улици и тротоари. И след най-малкия дъжд те се превръщат в езера. Защото никой не си прави труда да почисти и отпуши отводнителните канали.
Подобно е положението и с производството, независимо на какво. Много по-лесно и доходоносно е да се внесат залежали някъде по света продукти, от които другите се чудят как да се освободят, отколкото да се напънеш да произведеш нещо качествено и на разумна цена. Затова днес сме принудени да ядем и пием разни каши с неясно съдържание, а българските храни са се превърнали едва ли не в запазена марка за ниско качество.
Разбира се, има и ред други причини, за да изчезнат българските продукти от магазините. Сред тях е липсата на държавна политика, подкрепяща родните производители на храни, каквато се прилага във всички други страни от ЕС. Същото се отнася и по отношение на нашите млекопроизводители и животновъди, които са поставени в неравностойна конкурентна среда с минимални помощи от страна на тази държава.

Качеството на водата се влошава

автор:Дума

visibility 568

/ брой: 215

Русия обединява най-големите си петролни компании

автор:Дума

visibility 750

/ брой: 215

Рекорден интерес към търг на "Булгаргаз"

автор:Дума

visibility 652

/ брой: 215

Държавата иска повече права върху "ЛУКойл Нефтохим"

автор:Дума

visibility 797

/ брой: 215

1500 са руските загуби на ден в Украйна

автор:Дума

visibility 742

/ брой: 215

СИРИЗА се разцепи

автор:Дума

visibility 631

/ брой: 215

Арестуваха турски журналист за огласена новина

автор:Дума

visibility 696

/ брой: 215

Накратко

автор:Дума

visibility 727

/ брой: 215

Ако няма разум

автор:Ина Михайлова

visibility 943

/ брой: 215

Задънена улица

автор:Таня Глухчева

visibility 494

/ брой: 215

Равносметката на 35-те години преход

автор:Искра Баева

visibility 556

/ брой: 215

Ще бръкне ли 51-вото НС в кутията на Пандора

visibility 486

/ брой: 215

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ