18 Септември 2025четвъртък08:33 ч.

Кабинетът отказва да осветли концесията за Летище София

автор:Дума

visibility 1269

Транспортно министерство и правителството отказват информация за документацията за концесията на Летище София на Народното събрание и на парламентарната ни група. Това обяви на брифинг в кулоарите на НС зам.-председателят на ПГ „БСП за България“ Георги Свиленски. Припомняме, че още миналата седмица депутатите от левицата поискаха от кабинета подробна информация около стартирането на процедурата за концесия на летището.
В понеделник пуснахме искане до Министерство на транспорта да бъдат предоставени анализите на Световната банка и на Европейската банка за развитие, на базата, на които българското правителство решава, че трябва летище „София“ да бъде дадено на концесия, обясни Свиленски. Днес той е получил отговор от министър Московски, който в две страници обяснява, че документацията по концесията може да се види в края на тази седмица или другата на сайта на ЕК, където ще бъде обявена процедурата. Според отговора на министъра, докладите на Световната и на европейската банка не могат да бъдат предоставени на народен представител. Московски бил пуснал питане до въпросните институции дали документацията може да бъде предоставяна на трети лица, стана ясно от думите на Свиленски.
Всичко това, продължи депутатът от левицата, показва в действителност как работи българското правителство. Въпросът, който задаваме е кой управлява България – правителството, Министерство на транспорта или Европейската или Световната банка? Как може доклади, които трябва да бъдат публични, да са тайна, попита още Свиленски. Той поясни, че в отговора пише, че информацията, която му е предоставена е за негово ползване и предоставянето на трети лица трябва да се извършва при стриктно спазване на Конституцията. Тоест аз сега извършвам някакво нарушение, информирайки ви, обърна се Свиленски към журналистите в парламента.

 

Скандални разлики в цените от борсата до магазина

автор:Дума

visibility 687

/ брой: 173

Финансовото министерство пласира ДЦК за 300 млн. лева

автор:Дума

visibility 670

/ брой: 173

Бум в търсенето на екзотични валути

автор:Дума

visibility 571

/ брой: 173

Младите българи предпочитат да инвестират в акции, а не в имоти

автор:Дума

visibility 685

/ брой: 173

Израел удари Газа с цялата си мощ

автор:Дума

visibility 718

/ брой: 173

ЕК отлага 19-ия пакет санкции срещу Русия

автор:Дума

visibility 627

/ брой: 173

47% от македонците не одобряват поетия курс

автор:Дума

visibility 604

/ брой: 173

Накратко

автор:Дума

visibility 560

/ брой: 173

Банализмите на психодясното

автор:Александър Симов

visibility 632

/ брой: 173

За образованието

visibility 629

/ брой: 173

Слънчевото дете на българската поезия

visibility 634

/ брой: 173

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ