17 Октомври 2025петък13:51 ч.

Извадиха 10 тома СРС по "Превозвачите"

/ брой: 279

автор:Христо Христов

visibility 3436

10 тома доказателствен материал, събран с помощта на СРС, бяха представени по дело срещу собственици и управители на превозвачески фирми от Стара Загора и региона. Заради спецсредствата делото срещу Милан Миланов, управител на "Превози Фаворит 2006", и секретаря на община Гълъбово Пенчо Стоянов, управител на "Марица транс 2006", бе гледано при закрити врати.
Часове преди началото на заседанието срещу парични гаранции от ареста излязоха счетоводителките на двете дружества Маринка П. и Надежда Гуджева. Петият задържан, 56-годишният собственик на 11 търговски дружества, Илия Илиев е с полицейска охрана в столичната МБАЛ "Света Ана".
Прокуратурата поиска задържане под стража за Миланов, Стоянов и Илиев заради обвинения в принуда и пране на пари. Досъдебното производство е образувано през 2010 г. след сигнали, че фирмите им са ощетили "Мини Марица изток" ЕАД-Раднево през 2007 г. с договори за превоз на работници и служители на цена от над 3 лв./км. Включените в трите дружества близо 30 по-малки фирми са получавали с 1 лв./км по-малко от организаторите.
Собственици на по-малки фирми в трите сдружения определиха арестите като опит за държавен рекет върху превозвачите. Кметът на Гълъбово Николай Тонев коментира, че по този начин се разчиства път за влизане в "Марица изток" на две фирми за автобусни превози, близки до вътрешния министър Цветан Цветанов. Кои са тези две фирми се очаква да бъде съобщено днес на пресконференция с участие на автопрезвачите от Старозагорска и Сливенска област.

Участието във властта не е самоцел за БСП

автор:Дума

visibility 397

/ брой: 194

Първите ни два F-16 не летят, до дни чакаме нови 2

автор:Дума

visibility 359

/ брой: 194

Променете Конституцията

автор:Дума

visibility 363

/ брой: 194

Москва: Подготвя се саботаж срещу „Турски поток“

автор:Дума

visibility 393

/ брой: 194

Тръмп разреши операции на ЦРУ във Венецуела

автор:Дума

visibility 396

/ брой: 194

Накратко

автор:Дума

visibility 346

/ брой: 194

Само традиция ли

автор:Евгени Гаврилов

visibility 370

/ брой: 194

Вместо „манджа“ само „подправки“

автор:Юрий Борисов

visibility 363

/ брой: 194

Родолюбци в спорта

visibility 362

/ брой: 194

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ