01 Май 2026петък18:06 ч.

Израелската ПВО система "Железен купол" в действие

Израел не дава ПВО на Киев

/ брой: 186

автор:Дума

visibility 2324

Украинският президент Володимир Зеленски заяви, че е "шокиран" от факта, че Израел не предоставя на Киев противоракетни системи, които да му помогнат да противодейства на руските атаки, съобщават медиите. Той поискал оръжията малко след началото на войната през февруари. Споменал израелската система "Железен купол", която често се използва за прехващане на ракети, изстрелвани от палестински бойци в Газа. "Не знам какво се е случило с Израел. Честно казано, съм в шок, не разбирам защо не можаха да ни осигурят противовъздушна отбрана", заяви държавният глава. И допълни: "Разговорите ми с Израел не са допринесли с нищо за подпомагане на Украйна".

Израел осъди войната, но се опасява да не влоши връзките си с Русия, която е силен фактор в съседна Сирия. Там израелските сили често атакуват проирански шиитски милиции.

 


Последвайте или харесайте в-к "ДУМА" във ФЕЙСБУК   --> ТУК <--

Споделяйте нашите публикации.

 

 

 

 

Инфлацията в България стигна двегодишен връх

автор:Дума

visibility 2693

/ брой: 79

Онлайн магазините масово мамят с намаления

автор:Дума

visibility 3007

/ брой: 79

Световната банка очаква 24% скок в цените на енергията през 2026 г.

автор:Дума

visibility 2776

/ брой: 79

ПЪРВИ МАЙ И ПАЛЕСТИНА

автор:Дума

visibility 670

/ брой: 80

Обща стачка блокира Гърция навръх 1 май

автор:Дума

visibility 3340

/ брой: 79

"Стига!" е нашата граница

автор:Дума

visibility 730

/ брой: 80

140 години от първия 1 май

автор:Велислава Дърева

visibility 856

/ брой: 80

dВЕРСИЯ - да се намесиш в проблема

автор:Дума

visibility 711

/ брой: 80

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ