17 Юли 2025четвъртък22:45 ч.

Реконструкция на саблезъб тигър

Изчезнали животни се завръщат виртуално

/ брой: 113

автор:Дума

visibility 1061

Саблезъб тигър от Америка, изчезнал преди 10 000 години, слонска птица от Мадагаскар, изчезнала през миналото хилядолетие, птицата додо, куага и още седем несъществуващи вече животни се завръщат от миналото в Природонаучния музей в Париж благодарение на виртуалната реалност, съобщава "Дарик нюз", цитирайки АФП.
Изложбата "Оживели"ще бъде открита днес. Посетителите й трябва да са навършили осем години, а за да се наблюдават изчезналите животни са нужни очила за виртуална реалност.
За да подготвят 15-минутната среща учени от музея са работили дълго със специалисти от студиото за виртуална реалност "Саола", с цел да възпроизведат морфологията и поведението на тези животни. Целта на изложбата е да ни напомни и за видовете, които са застрашени сега.

Средствата по ПВУ за саниране са спасени

автор:Дума

visibility 746

/ брой: 130

Словакия пак блокира санкции срещу Русия

автор:Дума

visibility 812

/ брой: 130

Джорджеску остава под съдебен контрол

автор:Дума

visibility 740

/ брой: 130

Париж отменя два официални празника

автор:Дума

visibility 801

/ брой: 130

Пекин стопля отношенията с Брюксел

автор:Дума

visibility 716

/ брой: 130

Възможности

автор:Александър Симов

visibility 780

/ брой: 130

Ах, леглото

автор:Аида Паникян

visibility 781

/ брой: 130

Пълен батак при хранилището за ядрени отпадъци

visibility 753

/ брой: 130

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ