22 Февруари 2026неделя19:56 ч.

Иван Иванов: Срещата с ИТН даде добра посока за продължаващи разговори за кабинет на промяната

автор:Дума

visibility 3751

"Ако можем да направим някакъв извод от срещата с "Има такъв народ", то се даде една добра посока за продължаващи разговори за съставяне на кабинет на промяната. Първите стъпки са направени, те са добри и ще продължат на експертно ниво след решението на Националния съвет." Това каза заместник-председателят на парламентарната група на "БСП за България" Иван Иванов в предаването "Офанзива" по Nova News.

За състоялата се среща между БСП и "Има такъв народ" той коментира, че двете страни са направили една добра съпоставка на първо четене на своите програми, за да се намерят общите цели и да има база, на която да се стъпи за подкрепа на кабинет. По думите на социалиста допирни точки с ИТН са намерени за закриването на специализираните съд и прокуратура, промяна на закона за КПКОНПИ и преизчисление на пенсиите.

"На срещата персонален състав на кабинет не е обсъждан. На дневен ред в момента не са нито постовете, нито персоните. Програмите, целите и политиките в момента са на преден план. Но една приемственост от служебния кабинет би бил добър знак, тъй като той се оценява добре от гражданите", добави Иванов.

Коментирайки резултатите на БСП на изборите, Иван Иванов сподели, че очаква на предстоящия Национален съвет на партията един обективен доклад за причините, с точен и ясен анализ как и защо се е стигнало дотук и какви действия да се предприемат оттук нататък.

АЕЦ "Козлодуй" пропуснала ползи за 18 млн. лв. заради Шести блок

автор:Дума

visibility 6003

/ брой: 35

Основни храни поскъпнаха двойно

автор:Дума

visibility 8795

/ брой: 35

БНБ очаква устойчив икономически растеж

автор:Дума

visibility 6646

/ брой: 35

ЕК представи стратегия за Източна Европа

автор:Дума

visibility 7181

/ брой: 35

Владимир Путин: Санкциите на САЩ срещу Куба са неприемливи

автор:Дума

visibility 5708

/ брой: 35

Вашингтон е готов да удари Иран още в събота

автор:Дума

visibility 7268

/ брой: 35

Умнокрасивият чекист

автор:Александър Симов

visibility 7197

/ брой: 35

За служебните министри

автор:Чавдар Найденов

visibility 7379

/ брой: 35

Ние губим, те печелят

visibility 8004

/ брой: 35

Пазарна икономика - оправи държавата!

visibility 6369

/ брой: 35

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ