05 Август 2025вторник13:12 ч.

Инфекциозното отделение в МБАЛ Добрич затваря заради липса на медици

автор:Дума

visibility 622

Отделението по инфекциозни заболявания в болницата в Добрич се налага да бъде затворено поради липса на персонал, съобщава БНР.

От 1 април единственият инфекционист в болницата и завеждащ отделението е подал заявлението си за напускане.

Пациентите, които се нуждаят от настаняване в отделението, от днес се пренасочват към лечебни заведения извън област Добрич.

В края на месеца Инфекциозното отделение в областната болница на Добрич ще бъде закрито заради липса на специалисти, съобщи директорът на РЗИ д-р Светла Ангелова:

„Ръководство на болницата не може да осигури персонал, който да работи в него. Отделението по инфекциозни болести за съжаление ще трябва да преустанови дейността си. Чисто административно от първи юли, но тъй като колегата излиза в отпуск, от тази седмица вече такива пациенти не се приемат“.

Досегашният завеждащ отделението д-р Венета Йовева сподели, че проблемите са от две години, липсва желание от ръководството да ги задържи на работа и след напускането на колежката й от 1 април е била принудена да работи сама.

Директорът на МБАЛ Добрич не беше открит за коментар.

Достъпът с автомобил до Терминал 2 е забранен до 23 август

автор:Дума

visibility 252

/ брой: 143

КЗК глоби "Билла" с над 400 хил. лв.

автор:Дума

visibility 241

/ брой: 143

Нерегистрираните до 28 ноември кладенци ще бъдат ликвидирани

автор:Дума

visibility 266

/ брой: 143

Едва 16% от германците готови да хванат оръжие

автор:Дума

visibility 251

/ брой: 143

Гърция призна бекташите за религиозна общност

автор:Дума

visibility 245

/ брой: 143

В Хаити арестуваха бивш сенатор

автор:Дума

visibility 267

/ брой: 143

ЕС губи €1 трилион заради санкциите срещу Русия

автор:Дума

visibility 251

/ брой: 143

Бузлуджа 2025

автор:Александър Симов

visibility 248

/ брой: 143

Попарени мераци

автор:Юри Михалков

visibility 249

/ брой: 143

На почивка с НЗОК

автор:Евгения Младенова

visibility 265

/ брой: 143

Те донесоха свободата

автор:Евгений Белий

visibility 235

/ брой: 143

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ