01 Април 2026сряда00:04 ч.

Едва 16% от германците готови да хванат оръжие

В Австралия рекорден брой новобранци в армията заради реклами в социалните мрежи

/ брой: 143

автор:Дума

visibility 10778

Само един на всеки шест германци казва, че би се сражавал без колебание за родината си в случай на военен конфликт, сочи социологическо проучване, цитирано от световните медии. Проведеното от института "Форса" допитване показва, че други 22% "вероятно" биха го направили. 59 на сто са отговорили, че "вероятно не" или "определено не" биха били готови да защитят страната си с оръжие, ако бъде нападната. Сред жените този дял на нежелаещи достига 72%.
Същевременно благодарение на реклами в социалните мрежи, предимно ТикТок, и онлайн игрите, броят на новобранците в Австралия е достигнал 15-годишен максимум. Министърът по въпросите на военнослужещите Мат Киоу обясни, че рекламите са били публикувани „там, където са целевите възрастови групи“, за да покажат различните кариерни възможности във въоръжените сили.
Правителството обяви, че през фискалната 2024 - 2025 г., приключила през юни, в Австралийските сили за отбрана са постъпили 7000 новобранци - най-голямата бройка от 2009 - 2010 г. насам, докато изпратените кандидатури са се увеличили до над 75 000 - петгодишен максимум и ръст от 28% на годишна база. Според австралийската медия Ей Би Си средната възраст на новобранците е била 23 г.
Отливът на кадри от въоръжените сили същевременно е спаднал до 7,9%, което е помогнало броят на редовните войници в Австралийските сили за отбрана да достигне до над 61 000 души.
Властите са се ангажирали да постигнат до началото на 30-те години целта от 69 000 постоянни военнослужещи. „Важно е Австралия да има сили за отбрана, необходими за защитата на стратегическите й интереси, и затова инвестираме значително, за да подкрепим кадрите и да увеличим числеността им в бъдеще“, заяви министърът на отбраната Ричард Марлс.

Последен ден за 5% отстъпка от данъците

автор:Дума

visibility 542

/ брой: 59

490 кг отпадъци се падат на човек у нас

автор:Дума

visibility 760

/ брой: 59

Руски танкер стигна до Куба

автор:Дума

visibility 615

/ брой: 59

Конфликтите по света блокират полетите

автор:Дума

visibility 554

/ брой: 59

"Политико": Унгария може да бъде изключена от ЕС

автор:Дума

visibility 558

/ брой: 59

Мадрид затвори небето за удари по Иран

автор:Дума

visibility 570

/ брой: 59

Фабрика за катастрофи

автор:Александър Симов

visibility 603

/ брой: 59

БСП заслужава доверието на хората

автор:Александър Симов

visibility 583

/ брой: 59

СПТ?! Значението на буквите и на думите

visibility 635

/ брой: 59

Родопите се нуждаят от силна държава

автор:Ина Михайлова

visibility 723

/ брой: 59

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ