20 Септември 2025събота02:17 ч.

Илияна Йотова: Нямаме право на нови грешки за АЕЦ "Белене"

автор:Дума

visibility 515

Оттук-нататък нямаме право на грешки, защото сме в състояние да отблъснем всички инвеститори, които имат намерение да се включат в изграждането на централата. Това коментира вицепрезидентът Илияна Йотова след откриването на традиционната Международна ядрена конференция, която се провежда край Варна. Тя подчерта, че е изключително важно да имаме АЕЦ "Белене", защото това означава преди всичко енергийна сигурност за страната. България може да бъде център на енергийна сигурност на целия регион в европейски мащаб, подчерта вицепрезидентът.
Силно се надявам, че този път намеренията са реални и действително има желание за рестарт и финализиране на целия проект за АЕЦ „Белене", каза още Йотова. По думите й България трябва да покаже, че е надежден партньор.
Вицепрезидентът приветства политическия консенсус в парламента по темата. Добре е, че политическата класа в България изживя тази своя еволюция и накрая се стигна до консенсус, добави Йотова. И си спомни, че някога е участвала в събирането на подписи за референдума за строежа на централата.

 

Данъчните декларации за 2025 г. ще се изготвят в левове

автор:Дума

visibility 244

/ брой: 175

Купуваме еднодневна винетка от февруари догодина

автор:Дума

visibility 224

/ брой: 175

Вдигането на ДДС ще удари икономиката най-силно

автор:Дума

visibility 232

/ брой: 175

С 4% намаляват чуждите инвестиции у нас

автор:Дума

visibility 225

/ брой: 175

Национална стачка парализира Франция

автор:Дума

visibility 210

/ брой: 175

Естония няма да затвори границата с Русия

автор:Дума

visibility 224

/ брой: 175

Замразяват заплатите на депутатите в Словакия

автор:Дума

visibility 237

/ брой: 175

Кататония

автор:Александър Симов

visibility 193

/ брой: 175

Стратегия за остаряване

автор:Юрий Борисов

visibility 211

/ брой: 175

Сега ли се сетихте?

visibility 223

/ брой: 175

Непоколебимост по пътя към националния идеал

автор:Дума

visibility 236

/ брой: 175

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ