16 Юли 2025сряда16:06 ч.

И Габриела Георгиева на полуфинал в Будапеща

/ брой: 121

автор:Дума

visibility 291

Габриела Георгиева записа втори полуфинал за българското плуване на Световното първенство в Будапеща. След 13-ото място на Любомир Епитропов на 200 м бруст, софиянката даде 12-о време в сериите на 200 м гръб - 2:12,69 мин., и плува снощи на полуфиналите.
Българката, която преди седмица навърши 24 години, стартира силно и се движеше втора в своята серия до 150-ия метър, но свали темпото след последното обръщане и все пак успя да влезе в полуфиналите. Най-бърза в сериите бе Фоуби Бейкън (САЩ) с 2:07,89 мин.
Антъни Иванов остана 35-и в сериите на 100 м бътерфлай с 53,36 сек, след като завърши последен в своята пета серия.
Унгарската звезда Крищоф Милак бе най-бърз с 50,68 сек. Той спечели златото на 200 м с нов световен рекорд и ще опита да стори същото и на 100 м в "Дуна Арена" днес.
На 50 м свободен стил Калоян Братанов даде 38-о време - 22,68 сек., а състезаващият се за Гърция Кристиан Голомеев, син на легендата Цветан Голомеев, влезе в полуфиналите със седми резултат - 21,90 сек.

Тръмп плаши Русия с "тежки мита"

автор:Дума

visibility 302

/ брой: 129

Лавров се срещна със Си Дзинпин

автор:Дума

visibility 319

/ брой: 129

Разследват евродепутат, за когото Аушвиц е "фейк"

автор:Дума

visibility 331

/ брой: 129

Символ

автор:Александър Симов

visibility 288

/ брой: 129

Приключи ли терапията

автор:Евгени Гаврилов

visibility 309

/ брой: 129

Епични провали

visibility 311

/ брой: 129

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ