13 Юни 2025петък09:02 ч.

Хинков спирал конкурси за директори на болници под натиск

/ брой: 34

автор:Дума

visibility 2290

Министърът на здравеопазването Христо Хинков заяви че е спирал конкурси за директори на лечебни заведения под натиск, въпреки че на старите им изтичат мандатите.
"Повечето директори на държавни болници са неслучайни хора, аз съм спирал конкурси за назначаването след молба за това от вицепремиера Мария Габриел и от премиера Николай Денков. Най-вероятно искат следващият министър с друг мандат и с други възможности да проведе тези конкурси", каза Хинков. Той уточни, че ставало въпрос за 10-15 болници, където мандатите на директорите изтичат по график от март натам.
По-късно премиерът Николай Денков потвърди, че той и вицепремиерът Мария Габриел са призовали здравният министър да отмени провеждането на конкурси за нови болнични директори. Денков аргументира това с носенето на политическа отговорност, след като Хинков няма да е начело на министерството след ротацията в кабинета.
Здравният министър заяви още, че очаква отнемане на лекарски права заради случая със записа от "Пирогов", в който се чува как лекар от спешната болница отправя заплаха срещу близките на Даная. Тоя заявява по отношение на близките на 15-годишното момиче: "Трябва да се направи всичко възможно, за да усетят болката тия хора".
"Ужасно е това, което е казано. Това не може да бъде лекар. Това е форма на садистично удоволствие да се очаква, че хората, които са претърпели една болка, ще продължат да изпитват болка. Има етична комисия на БЛС и очаквам, че тя най-сетне ще вземе едно сериозно становище и може да реши да отнеме лекарските права на този човек", каза още Хинков. Той оцени работата на ръководеното от него ведомство в последните близо 9 месеца с "Добър" 4.

Австрия потресена от трагедията в Грац

автор:Дума

visibility 661

/ брой: 105

Електропроводите палят пожарите в Гърция

автор:Дума

visibility 696

/ брой: 105

Горещините стават норма за планетата ни

автор:Дума

visibility 652

/ брой: 105

Накратко

автор:Дума

visibility 560

/ брой: 105

Издънката

автор:Александър Симов

visibility 623

/ брой: 105

Не на продажбата на БДЖ!

автор:Чавдар Найденов

visibility 623

/ брой: 105

Време за приобщаване

visibility 630

/ брой: 105

Медиите клеветят Диляна Гайтанджиева

автор:Дума

visibility 658

/ брой: 105

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ