19 Юли 2026неделя09:14 ч.

Информация:

Скъпи приятели! Ние пак сме тук! Времето се променя и налага необходимостта от трансформации. И ДУМА се променя и става електронно издание, но ще продължи да работи за вас и за свободата, справедливостта и солидарността. Благодарим ви за подкрепата! Скъпи приятели! Ние пак сме тук! Времето се променя и налага необходимостта от трансформации. И ДУМА се променя и става електронно издание, но ще продължи да работи за вас и за свободата, справедливостта и солидарността. Благодарим ви за подкрепата!

Гешев вече нямал различия с Рашков

/ брой: 242

автор:Дума

visibility 750

Със смяната на властта и главният прокурор Иван Гешев рязко смени тона към президента Румен Радев и служебния кабинет. На въпрос дали държавният глава може да бъде мост между прокуратурата и МВР за изглаждане на различията между тях, главният прокурор отговори, че той нямал различия и дори поканил вътрешния министър Бойко Рашков на среща, но не получил отговор. "Персонализирането на проблемите между институциите води до проблеми с престъпността и нейното повишаване. Президентът е обединител, символ на обединението на нацията, той има определени правомощия в Конституцията и в изпълнение на тези правомощия той може да извърши каквото прецени в интерес на българските граждани. Аз съм сигурен, че българският президент Радев работи в тази насока", внезапно омекна Гешев.

Главният прокурор изтъкна, че имал съвпадение с правителството на Кирил Петков за нулева толерантност към корупцията и престъпността. Изявлението си Гешев направи при представянето на изследването "Противодействие на битовата престъпност и повишаване доверието към полицията".

По повод думите на новоизбрания правосъден министър Надежда Йорданова за оставката му, той поиска конкретни причини, заради които да напусне поста, тогава щял да ги обсъди и ще си каже мнението. Гешев добави, че досега има само политически изявления, но без конкретни примери защо да си подаде оставката. Гешев смята, че войната срещу прокуратурата е налице, тя е факт, но от държавното обвинение нямало да участват в нея. Главният прокурор е готов да работи добре с новия правосъден министър, както и с МВР.

 

 

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ