10 Юли 2026петък17:44 ч.

Информация:

Скъпи приятели! Ние пак сме тук! Времето се променя и налага необходимостта от трансформации. И ДУМА се променя и става електронно издание, но ще продължи да работи за вас и за свободата, справедливостта и солидарността. Благодарим ви за подкрепата! Скъпи приятели! Ние пак сме тук! Времето се променя и налага необходимостта от трансформации. И ДУМА се променя и става електронно издание, но ще продължи да работи за вас и за свободата, справедливостта и солидарността. Благодарим ви за подкрепата!

Спорната версия на американския журналист Сиймур Хърш:

Герасимов и Залужний тайно преговарят за мир

/ брой: 235

автор:Дума

visibility 3321

В момента се водят преговори между началниците на руската и украинската армия - генералите Валерий Герасимов и Валерий Залужний. На тях се обсъжда както потенциалната сигурност на Крим, така и статута на други четири бивши региона на Украйна, сега присъединени към Русия. Това изнася в своя публикация американският журналист Сиймур Хърш, носител на наградата "Пулицър".
Хърш изнася и доста спорната версия, че се преговаря за съгласието на Москва да позволи присъединяването на Киев към НАТО, но при едно условие - войските на пакта да не са разположени на украинска територия и в Украйна да има само отбранителни оръжия.
Според Хърш и Русия, и Украйна са съгласни, че продължаването на войната е нелогично и че руският президент е за споразумение, фиксиращо границите към момента на разположението на войските след края на мирните преговори.
Хърш цитира участващ в преговорите американски служител, който казва, че последното интервю на Залужний за сп. "Икономист" е планиран ход: "Това не беше случайно събитие", добавяйки: "Това бе внимателно организирано от Залужний. Посланието беше, че войната е свършила и ние искаме да излезем от конфликта. Продължаването на кръвопролитието ще унищожи следващото поколение на Украйна..."
Щатски източници твърдят, че на президента Зеленски било казано: "Това е проблем за решаване между военните и преговорите ще продължат с или без теб..."

Над 72% от руснаците одобряват Путин

автор:Дума

visibility 348

Снимка на деня - 10.07.2026 г.

автор:Дума

visibility 230

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ