22 Февруари 2026неделя11:01 ч.

Гаф след гаф

/ брой: 90

автор:Нора Стоичкова

visibility 3522

Нора Стоичкова


Има един министър на икономиката, който не просто е автор на тежки гафове, но се опитва да ги представи публично като големи негови постижения. Така например от негови изявления разбираме, че само две вериги представят усреднени данни за цените на основните стоки на правителствения сайт и това било много добре (стр. 4).

Много добре за кого, г-н министър? 

Усреднени стойности на цените никого не могат да ориентират как точно ни крадат в големите вериги през сто процентовите надценки. Т.е. стотиците хиляди, хвърлени за борба със спекулата от служебния кабинет, са пари на вятъра.

Освен това какво означава, че само търговци с над 30 млн. лв. оборот, ще са длъжни да слагат до 10% норма на печалба върху основните храни? А останалите магазини с по-нисък оборот ще могат да ни друсат с колкото си искат надценки.

Да не говорим, че преди да се пишат закони за налагане на таван на цените, трябва да е ясно конкретно за какви стоки става въпрос. Те трябва да са брандирани, за да се отличават от останалите "основни" храни, които пак ще са хляб, мляко, яйца, сирене, пилешко, свинско, телешко и т.н., без които не можем да живеем.

Изобщо - "калинките" на власт са голямо бедствие, за което явно няма открит инсектицид, че да ни отърве от пагубното им въздействие върху икономиката и живота ни.

АЕЦ "Козлодуй" пропуснала ползи за 18 млн. лв. заради Шести блок

автор:Дума

visibility 3200

/ брой: 35

Основни храни поскъпнаха двойно

автор:Дума

visibility 4631

/ брой: 35

БНБ очаква устойчив икономически растеж

автор:Дума

visibility 3897

/ брой: 35

ЕК представи стратегия за Източна Европа

автор:Дума

visibility 4256

/ брой: 35

Владимир Путин: Санкциите на САЩ срещу Куба са неприемливи

автор:Дума

visibility 2817

/ брой: 35

Вашингтон е готов да удари Иран още в събота

автор:Дума

visibility 4695

/ брой: 35

Умнокрасивият чекист

автор:Александър Симов

visibility 4509

/ брой: 35

За служебните министри

автор:Чавдар Найденов

visibility 4434

/ брой: 35

Ние губим, те печелят

visibility 4941

/ брой: 35

Пазарна икономика - оправи държавата!

visibility 3549

/ брой: 35

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ