07 Юни 2025събота01:42 ч.

Франция преговаря за изтегляне от Нигер

/ брой: 173

автор:Дума

visibility 375

Франция е започнала преговори с военната хунта в Нигер за изтеглянето на военния си контингент от африканската страна, съобщава "Льо Монд". Изданието не уточнява нито броя на войниците, които могат да напуснат Нигер, нито графика за изтеглянето им, но допуска възможността френският военен персонал да бъде частично преразпределен в съседни страни, особено в Чад, или частично върнат в родината си.
Според телевизионния канал "Ал Арабия" в момента страните обсъждат единствено изтеглянето от територията на страната на френските войски, които са част от антиислямистката операция "Бархан" в страните от Сахел. Представители на Париж са офицери от френския контингент, разположен в Нигер. Посланикът на Петата република в Ниамей Силвен Ите не беше допуснат на обсъждането на сроковете за изтеглянето на войските, след като новите военни власти едностранно оттеглиха акредитацията му. Париж не признава това действие.

Тръмп и Путин обсъдиха Украйна

автор:Дума

visibility 751

/ брой: 101

Румъния иска да приеме център по сигурността

автор:Дума

visibility 790

/ брой: 101

Гърция затяга контрола по пътищата

автор:Дума

visibility 773

/ брой: 101

Накратко

автор:Дума

visibility 698

/ брой: 101

Долу ръцете!

автор:Александър Симов

visibility 796

/ брой: 101

Не на конфронтацията с Русия!

visibility 917

/ брой: 101

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ